„ Mosty, czyli poszukiwaniu tożsamości Pogranicza”

 14-20 sierpnia 2023

Dziesiątki historii, jeden spektakl

Już w następnym tygodniu Fundacja Banina pokaże spektakl, nad którym prace trwają już od czerwca. Dwa miesiące temu zespół fundacji odwiedził 9 miejscowości Roztocza Wschodniego i Grzędy Sokalskiej, pokazując w nich scenki komediowe, po których odbywały się rozmowy z widzami. Opowieści i relacje mieszkańców skłoniły dramatopisarkę Martę Fortowską i reżysera Bartłomieja Miernika, do stworzenia wraz z aktorami spektaklu o kulturze i tożsamości ludzi mieszkających na Pograniczu.

Dziesiątki wysłuchanych historii, teraz zostały zawarte w jednym spektaklu –„ Mosty, czyli poszukiwaniu tożsamości Pogranicza”. Od 14. do 20. sierpnia spektakl zostanie pokazany w 5 miejscowościach: Siedliskach, Narolu, Tarnoszynie, Dołhobyczowie i Zwierzyńcu. Większość pokazów ma miejsce w świątyniach, takich jak cerkiew greckokatolicka pw. św. Mikołaja Biskupa w Siedliskach czy kościół pw. św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z kulturą i historią Roztocza, pokazane z perspektywy jego mieszkańców.

  • 14 sierpnia, 19:00, PREMIERA Siedliska – Cerkiew Grecko-Katolicka pw. św. Mikołaja Biskupa
  • 15 sierpnia, 19:00, Narol – Centrum Koncertowo-Wystawiennicze
  • 18 sierpnia, 19:00, Tarnoszyn – Kościół pw. św. Stanisława Biskupa
  • 19 sierpnia, 19:00, Dołhobyczów – Centrum Kulturalno-Konferencyjne
  • 20 sierpnia, 20:00, Zwierzyniec – Kościół „Na Wodzie” pw. św. Jana Nepomucena

Projekt jest finansowany ze środków programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.