GRAFIKA-menager

Zostań menadżerem / menadżerką strefy wydarzeń! 
Wolontariat Nocy Kultury

Z pewnością wiesz, jak wygląda Noc Kultury. Uczestnicy i uczestniczki festiwalu spacerują od placu do placu, od bramy do bramy i podziwiają Lublin, który podczas tej jednej nocy zmienia się w prawdziwe miasto sztuki. Liczne instalacje artystyczne, koncerty, spektakle i wystawy składają się na kilkaset atrakcji, które można oglądać przez 7 godzin trwania Festiwalu. Jeśli oprócz zwiedzania Lublina, podczas tej wyjątkowej nocy, chciałbyś/chciałabyś zaangażować się w organizację wydarzenia, rola menadżera/menadżerki strefy wydarzeń jest dla Ciebie! Twoim zadaniem będzie zaopiekowanie się jedną z lokacji Nocy Kultury, np. placem, na którym będzie odbywało się kilka wydarzeń artystycznych lub podwórkiem, które tej nocy stanie się sceną muzyczną. To odpowiedzialna, ale i niezwykle satysfakcjonująca rola. Jako osoba zaangażowana w projekt podejmiesz współpracę z artystami i artystkami oraz zadbasz o to, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Organizatorom zależy, abyś był/była z nimi od początku. Chcą wspólnie z Tobą przejrzeć projekty, które spłyną podczas otwartego naboru i oddać w Twoje ręce część z nich, abyś czuwał/ czuwała nad ich sprawną realizacją. Nie czekaj! Zgłoś się już dziś i zdobądź cenne doświadczenie w zarządzaniu projektem!

Zapraszamy do naszego zespołu. Nie przejmujcie się brakiem doświadczenia – to właśnie z nami je zdobędziecie. Jesteśmy gotowi podzielić się nocokulturowym know-how, a jest to wiedza, którą można zdobyć tylko w trakcie działania – opowiada Joanna Wawiórka- Kamieniecka, dyrektorka Nocy Kultury.

Co możesz zyskać?

Rozwój umiejętności w zakresie planowania, koordynacji, komunikacji, logistyki, promocji i relacji z partnerami, które z pewnością przyda się w pracy event menagera;
Kontakty i networking – współpraca z artystami, ekspertami i instytucjami związanymi z kulturą;
Referencje i certyfikaty – możliwość otrzymania dokumentów potwierdzających udział w organizacji festiwalu;
Dostęp do kulis wydarzeń kulturalnych – unikalna okazja do zapoznania się z kulisami pracy przy jednym z największych festiwali lubelskich;
Satysfakcję z tworzenia kultury miejskiej – tworzenie i wprowadzanie w życie różnorodnych wydarzeń kulturalnych w ramach festiwalu Nocy Kultury 2024.

Twoje obowiązki:

 • Współkoordynowanie otwartego naboru;
 • Uczestniczenie w cotygodniowych spotkaniach online / na żywo (luty – maj);
 • Zarządzanie pracą wolontariuszy;
 • Promocja festiwalu;
 • Tworzenie autorskich punktów programu;
 • Współpraca z zespołem badawczym;
 • Kontakt z partnerami festiwalu;
 • Koordynowanie bieżących zadań.

Warunki udziału:

 • Ukończone 18 lat;
 • Podpisanie umowy o wolontariacie;
 • Przestrzeganie zasad poufności;
 • Regularne spotkania raz w tygodniu (online / na żywo);
 • Zaangażowanie i gotowość do pracy przy projekcie od lutego do maja oraz w Noc Kultury.

Informacje praktyczne
Kiedy:
5–16 lutego 2024 | nabór
21 lutego 2024, godz. 17.00 – 1. spotkanie zespołu w Warsztatach Kultury w Lublinie
luty – maj 2024 | zaangażowanie i gotowość do pracy przy projekcie (szczegółowy harmonogram pracy zostanie ustalony podczas pierwszego spotkania)
1/2 czerwca 2024 | Noc Kultury

Dla kogo: dla osób pełnoletnich
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl

Organizatorzy przypominają, że trwa otwarty nabór projektów do tegorocznej edycji Nocy Kultury. Propozycje wydarzeń można przesyłać za pośrednictwem formularzy online dostępnych na stronie nockultury.pl do 16 lutego 2024r.

O Nocy Kultury
Noc Kultury to kilkaset bezpłatnych wydarzeń artystycznych w przestrzeni publicznej Lublina. To tysiące uśmiechniętych ludzi spacerujących ulicami miasta w poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń. To jedyna taka noc w roku, kiedy niemożliwe staje się możliwe! Koncerty, instalacje świetlne, spektakle, pokazy, warsztaty i wiele, wiele innych, wymykających się definicjom. Uczestnicy i uczestniczki mogą przeżyć kumulację doświadczeń i przygód spakowanych w pakiet siedmiu godzin. Tylko od nich zależy, czy to będzie noc szalonych koncertów i spektakli, czy kameralnych spotkań literackich. Noc Kultury, poprzez instalacje w przestrzeni publicznej, zmienia całe ulice nie do poznania: to czas, kiedy można wąchać bramy, głaskać kudłate ściany, zaglądać przez dziurkę od klucza do fantastycznych światów. Przed wyjściem koniecznie trzeba naładować baterie w aparacie.

Noc Kultury
1/2 czerwca 2024
Lublin – Stare Miasto i Śródmieście
nockultury.pl
Wstęp wolny.

Organizatorzy wydarzenia:
Warsztaty Kultury w Lublinie, Instytucja Kultury Miasta Lublin oraz Miasto Lublin.