dworzec-i ja1

Wystawa prac plastycznych „Dworzec Lublin i Ja” 

 na Placu Litewskim

Na Placu Litewskim można już oglądać wystawę prac plastycznych nominowanych do nagrody głównej w konkursie „Dworzec Lublin i Ja”. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom odbędzie się w poniedziałek (8 maja) o godz. 11.00 w Ratuszu.

– Budowa nowoczesnego dworca w Lublinie stała się dobrą okazją do zainteresowania nim młodych mieszkańców naszego miasta, którzy w przyszłości będą głównymi użytkownikami i odbiorcami nowej infrastruktury. Dlatego zaprosiliśmy ich do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Dworzec Lublin i Ja”. Młodzi twórcy mieli za zadanie w artystyczny sposób przedstawić siebie na tle tej wyjątkowej budowy. Bardzo cieszy, że nasza propozycja spotkała się z ciepłym przyjęciem i zainteresowaniem ze strony uczniów, nauczycieli i rodziców, a dzisiaj z przyjemnością oglądamy wspaniałe i zaskakujące efekty prac dzieci. Dziękuję wszystkim uczestnikom za zainteresowanie i udział w konkursie, a Państwa zachęcam do obejrzenia wystawy – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W konkursie plastycznym „Dworzec Lublin i Ja” wpłynęło 200 prac. Pokonkursowa wystawa składa się z 32 plansz prezentujących 40 prac nominowanych do nagrody głównej. Konkurs skierowany był do uczniów klas szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV-VIII. Komisja Konkursowa przy ocenie zgłoszonych prac wzięła pod uwagę kreatywność, indywidualne podejście do tematu, walory artystyczne oraz estetykę wykonania. Nagrodzone zostaną po trzy najlepsze prace w każdej kategorii. Lista autorów prac prezentowanych na wystawie dostępna jest pod linkiemotwiera się w nowej karcie.

Część wystawy przedstawia także postępy w realizacji największej obecnie inwestycji miejskiej, czyli budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego dla Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Dworzec Lublin jako element tego dużego projektu będzie pełnił funkcję głównego węzła komunikacji publicznej, łącząc różne rodzaje transportu zbiorowego. Obok nowoczesnego budynku powstały perony dla autobusów i busów oraz nowy układ drogowy, który usprawni ruch i dostęp do nowego obiektu. To obecnie największa inwestycja Lublina, ważna nie tylko dla miasta, ale również całego regionu oraz województwa. Inwestycja budowy ZCK została dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 kwotą prawie 194 mln zł.

Wręczenie nagród w konkursie „Dworzec Lublin i Ja” odbędzie się w poniedziałek (8 maja) w godz. 11.00-12.30 w Ratuszu (pl. Łokietka), sala 24.

źródło:lublin.eu