Plakat reklamujący spektakl pt. "Tajemniczy ogród".

Spektakl “Tajemniczy ogród”

4 marca, g. 17 – premiera 

5 marca, g. 17

Teatr im. H. Ch. Andersena, 

ul. M. C. Skłodowskiej 3

Przygotowujemy się do kolejnej premiery, która odbędzie się w sobotę, 4 marca o g. 17:00. Spektakl swoją treścią, formą i dźwiękiem będzie przypominał o wadze relacji z naturą oraz drugim człowiekiem. Będzie to przedstawienie inspirowane książką Tajemniczy Ogród Frances Eliza Hodgson Burnett, w reżyserii Anny Wolszczak. Adaptacja: Katarzyna Matwiejczuk, scenografia, projekty lalek i kostiumów: Marta Kodeniec, muzyka i przygotowanie wokalne: Paulina Derska.

Będzie to opowieść o Mary, która z powodu epidemii straciła dom i rodziców. Colin ze względu na zdrowie nie może wychodzić na zewnątrz. Brzmi znajomo? W tej klasycznej powieści odnajdziemy wiele problemów i obrazów, które trapią nas i dziś: lęk przed chorobą, żałobę i smutek, osamotnienie oraz izolację. Dzieci pozbawione obecności rodziców, zamknięte za grubymi murami, popadają w odrętwienie i wewnętrzne zlodowacenie. To spektakl – ukojenie, który swoją treścią, formą i dźwiękiem będzie przypominał o wadze relacji z naturą oraz drugim człowiekiem.

W spektaklu wystąpią: Piotr Bublewicz, Bogusław Byrski, Bożena Dragun, Kacper Kubiec, Matylda Matuszak, Natalia Sacharczuk, Yaroslava Yevdokymenko.

 

Twórcy

Reżyseria i ruch sceniczny: Anna Wolszczak

Adaptacja: Katarzyna Matwiejczuk

Scenografia, projekty lalek i kostiumów: Marta Kodeniec

Muzyka i przygotowanie wokalne: Paulina Derska

 

MECENAS TEATRU: Lubelski Węgiel BOGDANKA S. A.

PARTNERZY: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Bilety24.pl, Woda Mineralna Bystra, Lubelski Rynek Hurtowy „Elizówka”, Cukiernia Williams, Piekarnia Cukiernia Marcin Orlikowski, Kwiaciarnia Grasz w Zielone?

PATRONI MEDIALNI: Akademickie Radio Centrum, Dziennik Wschodni, TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Radio Freee, przedszkola.edu.pl, lubelski.pl

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie jest instytucją kultury Miasta Lublin, której Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym jest Krzysztof Rzączyński.