lakat reklamujący konkurs plastyczny dla przedszkolaków pt. „Moje wędrówki po Lublinie”.

„Moje wędrówki po Lublinie” – nowy konkurs dla przedszkolaków

Do odkrywania przez najmłodszych ciekawych miejsc Lublina i rozwijania swoich talentów i pasji zachęca nowy konkurs plastyczny „Moje wędrówki po Lublinie”. W konkursie organizowanym przez Miasto mogą wziąć udział wszystkie dzieci uczęszczające do lubelskich przedszkoli. Prace można składać do 12 maja.

 

Do udziału w konkursie zapraszam najmłodsze dzieci, dla których konkurs może być okazją do pierwszego poznania miasta i jego malowniczych zakątków. Do zdobycia w konkursie przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe, a nagrodzone i wyróżnione dzieła zostaną zaprezentowane podczas specjalnej wystawy w Galerii Ratusz – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

 

Konkurs plastyczny „Moje wędrówki po Lublinie” ma zachęcić najmłodszych do lepszego poznawania Lublina, rozwijania kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej najmłodszych. Adresowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych na terenie miasta Lublin, w trzech kategoriach wiekowych: dzieci w wieku 3-4 lata, dzieci w wieku 5 lat oraz dzieci w wieku 6-7 lat. Tematyka pracy plastycznej powinna nawiązywać do hasła konkursu „Moje wędrówki po Lublinie”. Praca powinna zostać sporządzona w formacie A3. Może być wykonana w dowolnej technice płaskiej, mozaice, kolażu, wydzierance, wyklejance bibułą, watą itp. Nie będą oceniane prace wykonane techniką sypką oraz prace zespołowe (praca powinna być wykonana indywidualnie).

Prace można składać do 12 maja w Ratuszu (Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin, pl. Króla Łokietka 1, 20-109 Lublin), od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 lub przesłać pocztą. Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się do 5 czerwca, zaś nagrodzone i wyróżnione prace trafią na wystawę do Galerii Ratusz.