2023-06-24-lublin-is-youth-show

#LublinIsYOUth SHOW – Lublin Youth Festival
24 czerwca 2023, godz. 16:00
Muszla Koncertowa Ogrodu Saskiego w Lublinie


W sobotę, 24 czerwca 2023 roku, kontynuujemy świętowanie zdobycia tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży oraz koncertowe lato w ramach LUBLIN YOUTH FESTIVAL 2023! Trzeciego dnia, w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego, pragniemy zaprezentować mieszkańcom całego Miasta Lublin dorobek artystyczny grup i zespołów działających w instytucji, a także podziękować za całe wsparcie oraz zaufanie, którym nas Państwo darzycie przez mijające w tym roku równo 65 lat naszej działalności! To dzięki Państwu możemy się rozwijać i tworzyć wciąż nową ofertę.

Harmonogram trzeciego dnia Lublin Youth Festival 2023:

  • 14:00 – otwarcie bramek
  • 15:00 – 16:00 – animacje sceniczne instruktorów DDK „Bronowice”
  • 16:00 – 20:00 – pokazy zespołów i grup działających w DDK „Bronowice” i filiach

 

Na terenie festiwalu utworzone zostanie także Miasteczko Festiwalowe ze strefą gastronomiczną, animacjami i dodatkowymi atrakcjami, z których będzie można korzystać w trakcie całego wydarzenia.

Kończący się sezon kulturalny to ponad 915 uczestników zajęć stałych w łącznie 105 grupach, w tym: grupy taneczne, zespoły plastyczne, grupy teatralne, zespoły muzyczne, prężnie rozwijająca się Pracownia Projektu z batikiem, ceramiką, tkaniną artystyczną, krawiectwem i patchworkiem, Pracownia Petrykiwki, 3 aktywnie działające galerie (oraz galeria wirtualna), wystawy plenerowe, liczna grupa utalentowanych dorosłych, laury i wyróżnienia w konkursach, koncerty i spektakle oraz wiele innych.

Podczas trzeciego dnia festiwalowego publiczność będzie mogła zobaczyć wystawy i występy, a także wziąć udział w warsztatach i animacjach, przygotowanych przez grupy działające w Dzielnicowym Domu Kultury “Bronowice” i naszych filiach. W programie przewidzieliśmy utwory muzyczne oraz układy taneczne w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych.

Festiwalowy piknik familijny zakończymy kolorową zabawą, na którą zaproszeni mogą czuć się wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli – całe rodziny, uczniowie, studenci oraz seniorzy! Przygotowaliśmy kolorowe proszki Holi najwyższej jakości. Świetna muzyka, uśmiechnięci ludzie i zabawa kolorami Holi to najlepszy przepis na udany dzień z kolorowo-pozytywną atmosferą!