filomowa-majowkaCK

Filmowa majówka
w Kinie CK

Maj w Centrum Kultury w Lublinie otwieramy kinem. Przed nami 3 zaskakujące produkcje. W repertuarze znalazły się: najnowszy filmy Małgorzaty Szumowskiej i Nuri Bilge Ceylana oraz francuska komedia znanego duetu komików. 

„Kobieta z…” to opowieść o różnych doświadczeniach transpłciowości, przedstawiona w uważny i wrażliwy sposób. Twórcy chcą bez uprzedzeń pokazać widzom, z czym zmagają się osoby dotknięte dysforią płciową. Warto dodać, że produkcja była konsultowana z osobami ze środowiska trans, które swój punkt widzenia osobiście przedstawiają w filmie. 

Z kolei „Spadająca gwiazda” przenosi nas do zupełnie nowego wymiaru komedii. Żona na tropie zaginionego męża, zemsta, sobowtór i zaplątana intryga — to wszystko można odnaleźć w produkcji, w której na stołkach reżyserskich zasiadają Dominique Abel i Fiona Gordon. Zobaczymy ich również w głównych rolach. 

Po raz kolejny na naszym ekranie pokażemy „Wśród wyschniętych traw”. Mistrz kina tureckiego Nuri Bilge Ceylan ponownie zachwycił publiczność festiwalu w Cannes. To studium narcyzmu – cierpliwie zbudowane z impresji, fenomenalnych dialogów, emocjonalnych starć i prostych, choć przemyślanych statycznych ujęć. To kino piękne wizualnie, zatopione w dygresjach, pełne przenikliwych sformułowań. Ceylan pozostaje wierny sobie.
Bilety na seanse dostępne w kasie CK oraz online.

W weekend majowy kasa CK czynna:
1.05 – nieczynne
2.05 – 10:00-18:00
3.05 – 16:00-20:30
4.05 – 16:00-20:30
5.05 – 16:00-20:00

Do zobaczenia w kinie!