Bal Karnawałowy z Marianem Hemarem

Muzeum zaprasza na Karnawałowy Bal
 18 lutego 2023 r. (sobota, godz. 19.00-24.00),
MZWDR, Pałac Lubomirskich, pl. Litewski 3.


warsztaty 11.02.2023 r. (sobota, godz. 11.00-13.00)

 


Organizator: Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej (oddział Muzeum Narodowego w Lublinie)


W siedzibie Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, Pałacu Lubomirskich, odbędzie się Bal Karnawałowy z Marianem Hemarem. Retro klimat zapewni Maciejowa Kapela, która przygrywać będzie kompozycje Mariana Hemara, polskiego poety urodzonego we Lwowie, autora znanego z tekstów piosenek i skeczy.

Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, którego siedzibą jest Pałac Lubomirskich (dawna siedziba Wydziału Politologii UMCS), czeka na remont swojej placówki, jednak zanim pracę budowlane ruszą, zespół muzeum przygotowuje czasowe wystawy, warsztaty, konkursy oraz cieszące się dużą popularnością Potańcówki z Marianem Hemarem.

Zapowiadany na 18 lutego Bal Karnawałowy jest kontynuacją tych wydarzeń. Podczas ostatniej soboty karnawału utwory znanego, polskiego autora przygrywać będzie Maciejowa Kapela. W programie wieczoru zapowiadane są również inne atrakcje m.in. pogawędki, retro skecze i gry.

Tydzień wcześniej tj. 11 lutego 2023 r. (godz. 11-13.00) odbędą się warsztaty tańców retro, które poprowadzi Małgorzata Wojcieszuk – nauczycielka tańca, reżyserka teatralna, instruktorka żonglerki flagami, choreografka, choreoterapeutka.

Bilet (upoważniający zarówno do udziału w warsztatach, jak i Balu) do nabycia w kasie Muzeum Narodowego w Lublinie oraz online na stronie: https://bilety.mnwl.pl/
Podczas wydarzenia obowiązują stroje w stylu retro lub stroje wieczorowe..

 

https://www.facebook.com/events/692256182630430