ekstremalna-droga-krzyzowa
W tym roku w po raz dziesiąty odbędzie się w Lublinie Ekstremalna Droga Krzyżowa.
 
Przygotowania trasy i propagowania idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Lublinie podjęło się grupa świeckich osób wraz z ks. Mirosławem Ładniakiem proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie, którzy wspólnie stworzyli lubelski rejon EDK.
Deklaracje przejścia EDK będą możliwe od dnia 14 lutego 2024 (Środa Popielcowa) i umożliwiają nam przygotowanie odpowiedniej liczby pakietów dla uczestników. Dlatego zachęcamy do składania deklaracji przejścia
 
Na Mszę św. zapraszamy na godz. 19:00 w dniu 8 marca do Archikaderdry lubelskiej.
 
Zapraszamy do wyboru jednej z proponowanych tras. Trasy przebiegaja niejednokrotnie ścieżkami lub drogami gruntowymi lub traktami leśnymi z dala od siedzib ludzkich. Prosimy zatem wybierać trasy zgodnie ze swoimi możliwościami fizycznymi.
 
1. niebieska św. Faustyny Kowalskiej o dł. ok 30 km prowadzi z Lublina wkoło Zalewu Zemborzyckiego i kończy się w Bazylice oo. Dominikanów na Starym Mieście.
2. pomarańczowa bł. Karoliny Kózkówny o dł. ok. 33 km z Lublina doliną Ciemięgi do Bazyliki oo. Dominikanów na Straym Mieście.
3. żółta św. Jana Pawła II o dł. ok 43 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.
4. czerwona bł. Stefana Wyszyńskiego o dł. ok 46 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.
5. fioletowa bł. Władysława Gorala o dł. ok 41 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.
6. czarna bł. Piotra Jerzego Frassatiego o dł. ok 51 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej. Jest to trasa tzw samotna, nie będzie na niej żadnych dodatkowych oznakowań ani wolontariuszy z patroli medycznych.
7. brązowa bł. o. Józefa Mazurka o dł. ok 40 km. Zaczyna sie w Lublinie a kończy w Bazylice św. Anny w Lubartowie prowadząc przez Lasy Kozłowieckie.
8. zielona Sługi Bożego Franciszka Blachnickeigo o dł. ok 42 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Bazylice św. Anny w Lubartowie biegnąc doliną Wieprza.
9. żółto-niebieskie św. Jakuba Apostoła Starszsego o dł. ok 44 km. Zaczyna się w Lublinie, prowadzi szlakiem św. Jakuba Apostoła do kościóła pw. św. Jakuba w Głusku. jest to druga trasa tzw. samotna, , nie będzie na niej żadnych dodatkowych oznakowań ani wolontariuszy z patroli medycznych.
 
Deklaracje przejścia będzie można składać od 14 lutego (Środa Popielcowa). Umożliwiają one nam oszacowanie liczby osób aby przygotować odpowiednią liczbę pakietów z rozważaniami.
Deklaracje można będzie składać na stronie lubelskiego rejonu EDK www.edk.lublin.pl lub na stronie ogólnopolskiej www.edk.org.pl.