KV_plansza_wideo

Rok szkolny trwa, a wraz z nim już wkrótce powinny rozpocząć się spotkania Wolontariuszy z dziećmi w ramach kolejnej edycji Akademii Przyszłości, dlatego rekrutacja do wolontariatu dobiega końca!

W całej Polsce wciąż poszukujemy 1300 osób chętnych, by odmienić życie dzieci, które mierzą się z niską samooceną lub mają trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami. W województwie lubelskim wciąż brakuje 54 wolontariuszy.


Aby zgłosić się do wolontariatu wystarczy wejść na www.akademiaprzyszlosci.org.pl, wypełnić krótki formularz i poczekać na kontakt rekrutera.

Dlaczego działania podejmowane przez Wolontariuszy i Wolontariuszki Akademii Przyszłości są tak ważne i potrzebne?

Akademia Przyszłości to program społeczny, który od ponad 20 lat wspiera dzieci z niską samooceną.

Takim dzieckiem jest Piotrek, który, jak sam mówi:

Właściwie nie mam marzeń, przecież i tak do niczego się nie nadaję.

 

Wolontariusz lub wolontariuszka uczestniczy w cotygodniowych, indywidualnych zajęciach z przypisanym dzieckiem z najbliższej okolicy. Poświęca mu czas i uwagę, poznaje przyczyny braku wiary w siebie i towarzyszy w budowaniu samooceny oraz realizacji marzeń.

Akademia to także szansa dla wolontariuszy – na rozwijanie swoich kompetencji. Organizacja czasu pracy, podniesienie umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych – zarówno praca z dzieckiem, jak i dostęp do oferty szkoleń z zakresu zarządzania czy komunikacji, jakie gwarantują organizatorzy programu, niosą za sobą wiele korzyści.

Zapraszamy również do zapoznania się z krótkim materiałem wideo, w którym do udziału w wolontariacie zachęca m. in. Julia Kamińska, aktorka i ambasadorka Akademii Przyszłości.

 
Link do materiału w serwisie YouTube: Zmień swój status!


Audio: https://we.tl/t-dbGxeEexJy

Wideo: https://we.tl/t-5vE0AezdLO


To, ilu podopiecznym uda się pomóc w tej edycji Akademii Przyszłości zależy od liczby zaangażowanych Wolontariuszy i Wolontariuszek, dlatego będziemy ogromnie wdzięczni za podjęcie tematu.