Zdjęcie buskera zrobione podczas Carnawalu Sztukmistrzów.

Dołącz do programu buskerskiego Carnavalu Sztukmistrzów 2023!

Kim jest busker? To samowystarczalny artysta uliczny, który oczarowując przechodniów, zamienia ulice miast w sceny, na których zarabia na życie. Zarabia „do kapelusza”, który jest jego nieodłącznym atrybutem. W walizce ma wszystko, przy pomocy czego w kilka chwil jest w stanie zjednać do siebie publiczność, stworzyć z deptaka miniestradę i zebrać kieszonkowe. W tym roku w Lublinie również możemy spodziewać się międzynarodowego towarzystwa artystów ulicznych, bo właśnie ruszył nabór zgłoszeń do konkursu buskerskiego Carnavalu Sztukmistrzów 2023! Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych buskerów i buskerki oraz performerów ulicznych i performerki do zgłaszania swoich kandydatur. W trzeciej edycji konkursu w szranki na gagi i triki oczarowujące publikę wystartują zarówno polscy, jak i zagraniczni artyści. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych max. 10 zróżnicowanych pokazów, które będzie można podziwiać w najatrakcyjniejszych lokalizacjach w Lublinie w dniach 27.07–30.07.2023 r. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 7 maja 2023 r.

Dlaczego warto?

Carnaval Sztukmistrzów to największy w Polsce festiwal prezentujący sztukę nowego cyrku, akrobatyki i klaunady. To czas, kiedy do miasta zjeżdżają artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej z całego świata, aby zaprezentować zapierające dech w piersiach spektakle i pokazy. 

    • DATKI DO KAPELUSZA

Od 13 lat festiwalowa publiczność Carnavalu Sztukmistrzów entuzjastycznie przyjmuje buskerów, licznie uczestnicząc w pokazach i nagradzając artystów hojnymi datkami do kapelusza. Co roku festiwal odwiedza ponad 120 000 widzów! Podczas wydarzenia organizatorzy gwarantują 4 dni występów (2 razy dziennie) w najatrakcyjniejszych lokalizacjach Lublina.

    • NAGRODA FINANSOWA

W tym roku pokazy buskerskie będą premiowane możliwością wygrania nagrody finansowej w wysokości 3000 zł. Zwycięzcę nagrody wytypuje sama publiczność, oddając głosy za pośrednictwem aplikacji online.

    • ROZPOZNAWALONOŚĆ

Artyści wybrani w naborze znajdą się w oficjalnym programie festiwalu i zyskają promocje w materiałach drukowanych Carnavalu Sztukmistrzów, na stronie internetowej oraz na popularnych social mediach festiwalu.

Jakie są warunki uczestnictwa?

• Organizatorzy preferują pokazy nowe lub takie, które nie były dotychczas prezentowane w oficjalnym programie Carnavalu Sztukmistrzów w latach ubiegłych. Ważne, by pokazy zawierały elementy sztuki cyrkowej (dyscypliny, rekwizyty) lub tematycznie nawiązywały do cyrku.

 

• Artyści muszą być samowystarczalni technicznie i organizacyjnie (organizatorzy zapewniają miejsce do występu i podstawowe zaplecze techniczne).

 

• Organizatorzy oferują nocleg i wyżywienie oraz zwracają koszty podróży do wysokości max 450 € (przyjazdy zagraniczne) i do max 1000 zł (przyjazd z Polski).

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w naborze należy przesłać zgłoszenie na adres mailowy info@carnavallublin.eu, w którym znajdzie się: 

 • Krótka informacja o sobie i pokazie;

• Zdjęcia z pokazów i filmiki/trailery (organizatorzy preferują filmy);

 • Informacja nt. zapotrzebowania technicznego. 

 

Kiedy?

Zgłoszenia przyjmowane są do 7 maja 2023 r.

Pokazy na żywo w Lublinie odbędą się w dniach 27–30.07.2023 r.

Z wybranymi artystami organizatorzy skontaktują się mailowo.

Warto pamiętać, że organizatorzy nie płacą honorariów.

Carnaval Sztukmistrzów

Carnaval Sztukmistrzów to popisy gwiazd cyrku światowej sławy, które goszczą w Lublinie już od 2008 roku. Pokazy uliczne, spektakle teatralno-cyrkowe, warsztaty, fire show. W trakcie festiwalu odbywają się występy uznanych, światowych formacji czy zespołów prezentujących sztukę nowego cyrku. Widownia zostaje zaczarowana i wraz z artystami odbywa niepowtarzalną podróż po świecie niecodziennych zjawisk. Sceną staje się ulica, a aktorem jest zarówno artysta, jak i widz. To czas, gdy granice przestają istnieć.

Carnaval Sztukmistrzów odbędzie się w dniach 27–30 lipca 2023 r. na Starym Mieście w Lublinie.

Na szczegóły tegorocznego programu musimy jednak jeszcze chwilę poczekać.