BOARDMAINIA

6 – 18 lutego 2024 r.

 Centrum Spotkania Kultur

To już trzynasta edycja Boardmanii, która tradycyjnie odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie! Jesteśmy z Wami nieprzerwanie od 2015 roku i w każde, kolejne ferie zimowe zapewniamy Wam rozrywkę związaną z graniem i poznawaniem całej masy nowszych, ale i starszych gier planszowych.

 

Festiwal rozpocznie się 6 lutego i potrwa aż do 18 lutego 2024, więc będzie to nadal najdłuższy w Polsce konwent poświęcony grom planszowym, karcianym, kościanym i bitewnym!

Codziennie w godzinach od 12:00 do 20:00, w foyer Sali Operowej (poziom +1), będzie można bezpłatnie korzystać z wypożyczalni gier. Biblioteka zostanie wyposażona w kilkaset tytułów przesłanych do nas przez współpracujące z fundacją FRU wydawnictwa.

Tradycyjnie już, wydawnictwa prześlą nam ogromną ilość gier – zarówno najnowszych tytułów, jak również klasycznych pozycji i planszówkowych evergreenów.

Wypożyczalnia będzie podzielona na dwie części – w strefie „Junior” zlokalizowane będą gry rodzinne oraz te dla najmłodszych, a druga część biblioteki poświęcona będzie grom dla zaawansowanych graczy.

Gry zapewniać będą m.in. wydawnictwa: Hasbro Gaming, Alexander Toys, Rebel, Albi, Czacha Games, Egmont, Factory of Ideas, Fox Games, Funiverse, Galakta, G3 – wydawnictwo gier planszowych, Granna, Lucrum Games, Moria Games, Muduko, Nasza Księgarnia, OGRY Games, Portal Games, PHALANX, Hobbity, REBEL, Lucky Duck Games, IUVI Games, Trefl, Ravensburger, Awaken Realms, Archon Studio, Bored Games. Na stołach królować będą również wspaniałe maty i dicetraye od partnera wydarzenia – PLAYMATY.

Wstęp bezpłatny. Na niektóre wydarzenia obowiązywać będą zapisy. Szczegóły na Fb – link.
Miejsce: Foyer Sali operowej oraz inne przestrzenie CSK

Szczegółowy program Festiwalu:

• REC-kon – ogólnopolski zlot youtuberów, influencerów i recenzentów
10 LUT 2024 | KINO CSK/FOYER SALI OPEROWEJ
Pierwszy Rec-kon odbył się podczas letniej, 12 edycji Boardmanii i cieszył się dużą popularnością zarówno wśród odwiedzających CSK festiwalowiczów, jak i całą rzeszę fanek i fanów planszówek oglądających wydarzenie na żywo w sieci. Odwiedzą nas influencerzy i recenzenci z całej Polski, którzy wezmą udział w panelu dyskusyjnym poświęconym promocji gier planszowych w kraju i na świecie. Panel rozpoczyna się o godzinie 17:00, a poprowadzi go Michel Sorbet (Wojennik.tv). Poza przygotowanymi pytaniami będzie również możliwość aktywnego wzięcia udziału w panelu i zadawania pytań uczestnikom, a po nim można wspólnie pograć z naszymi gośćmi w foyer sali operowej!

Panel poprzedzi prelekcja poprowadzona przez Philippe Latarse z francuskiego wydawnictwa Pretexte, który opowie o kulisach tworzenia gry “Set & Match”, czyli jak przenosi się na planszę gry sportowe tj. tenis czy siatkówka. Prelekcję z języka francuskiego na żywo będzie tłumaczył Michel Sorbet (Wojennik.tv).

• Wypożyczalnia gier
6-18 LUT 2024 | FOYER SALI OPEROWEJ
Wyposażona w setki gier planszowych wypożyczalnia gier działa codziennie w godzinach od 12:00 do 20:00. Gry wypożyczamy i gramy na miejscu w foyer Sali Operowej. ( w soboty nawet do pierwszej w nocy! )

• Strefa „Board Mania Junior”
6-18 LUT 2024 | FOYER SALI OPEROWEJ
Dodatkowa wypożyczalnia gier wyposażona wyłącznie w „lżejsze” tytuły przeznaczone dla rodzin i dzieci. Główny trzon biblioteki stanowić będą gry wydawnictw Hasbro Gaming i Alexander Toys, ale znajdą się w niej również inne, mniej wymagające tytuły oraz gry imprezowe.

• Analogowe „Nocne” Granie
10 LUT i 17 LUT 2024 | FOYER SALI OPEROWEJ
Gramy do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych! Tradycyjny punkt programu każdej BoardManii jest organizowany wspólnie z Neverlight i za każdym razem przyciąga zaawansowanych graczy oraz osoby, które mają ochotę na zagranie w bardziej wymagające i czasochłonne tytuły lub po prostu chcą spędzić sobotni wieczór przy stole, w gronie przyjaciół.

• Warsztaty malowania figurek i turniej SPEEDPAINTINGU – SPEEDMANIA
17-18 LUT 2024 | FOYER SALI OPEROWEJ/MAŁA KIESZEŃ SCENY POZIOM +1
Warsztaty malowania figurek już od pierwszej edycji naszego festiwalu cieszą się dużą popularnością. Są kierowane do osób w każdym wieku oraz na każdym stopniu zaawansowania. Każde spotkanie rozpoczyna krótki wykład – wprowadzenie pozwalające na rozpoczęcie przygody z malowaniem plastikowych elementów gier. Obędzie się również turniej speedpaintingu z nagrodami dla najciekawiej pomalowanych figurek. Po zakończeniu malowania każda osoba uczestnicząca w warsztatach może zabrać ze sobą swoje dzieło. Materiały na warsztaty zapewniają: Rebel, Ciachaj, Wargamer Lublin, Vanaheim, Army Painter, daVinci, Creative Tools for Painters, GamersGrass, Scale75, Avant Garde.

• Strefa E-gaming Lublin Game Spot
10-11 LUT i 17-18 LUT 2024 |
Strefa Gamingu obejmuje 10 stanowisk, m. 2 piętro taras nad FOYER SALI OPEROWEJ in. Xbox, Nintendo oraz Retro. W jej ramach zobaczycie najciekawsze rodzime produkcje lubelskich firm GameDevowych.
Dodatkowo, nie zabraknie konkursów z nagrodami oraz ponad 30 tytułów znanych i lubianych gier.

• Stoiska sprzedażowe Mepel.pl i Planszostrefa, Gaming Forge, Ciachaj.pl, Smart Flamingo
19-20 SIE i 26-27 SIE 2023 | FOYER SALI OPEROWEJ
Podczas tej edycji festiwalu odwiedzą nas czołowe sklepy z grami planszowymi i akcesoriami do gier. Na ich stoiskach znajdziecie szeroką ofertę gier – od popularnych tytułów aż po perełki i gry niedostępne w polskiej wersji językowej. Osoby biorące udział w festiwalu będą miały możliwość zakupu gier po obniżonych cenach przygotowanych specjalnie z myślą o naszym wydarzeniu.

• Tar-GRO-wisko
18 LUT 2024 | FOYER SALI OPEROWEJ/2 piętro – taras nad FOYER SALI OPEROWEJ
Tar-GRO-wisko, czyli lubelska giełda planszówkowa. Jeżeli masz w swojej kolekcji gry, które tylko zalegają na półce i zbierają kurz lub najzwyczajniej już Ci się znudziły – przynieś je na nasze Tar-GRO-wisko i wymień na inne! Wymiana to najprostszy sposób wejścia w posiadanie nowych tytułów i przy okazji pozbycia się tych niechcianych. W ramach Board Manii odbyły się już kilka razy tego typu wydarzenia i zawsze cieszyły się dużą popularnością.

• Weekendowe sesje RPG
10-11 LUT | MAŁA KIESZEŃ SCENY POZIOM +1
Sesje RPG powoli stają się stałym punktem naszego festiwalu. O tytułach gier oraz możliwości wzięcia udziału w poszczególnych sesjach będziemy informować na stronie wydarzenia.

• Turnieje
9-11 LUT i 16-18 LUT 2024 | FOYER SALI OPEROWEJ/2 piętro – taras nad FOYER SALI OPEROWEJ
Od piątku do niedzieli odbywać się będą turnieje w wybrane gry. O tytułach turniejowych oraz nagrodach będziemy informować na bieżąco na stronie wydarzenia na Facebooku.

• Pokazy gier i prototypów
9-11 LUT i 16-18 LUT 2024 | FOYER SALI OPEROWEJ
Podczas każdej kolejnej edycji otrzymujemy całą masę nowych gier od większości polskich wydawców. Odwiedzają nas również osoby, które chcą zaprezentować lub przetestować swoje prototypy gier. Również i tym razem będzie można zagrać w najnowsze tytuły, których zasady wytłumaczą sami twórcy lub osoby wyznaczone przez wydające je oficyny. O kolejnych tytułach poinformujemy Was na stronie naszego wydarzenia na Facebook, a w pokazach będzie można wziąć udział zapisując się wcześniej umieszczając komentarze pod postami informacyjnymi.

Organizatorami 13 edycji Festiwalu Gier Planszowych i Karcianych Boardmania #13 jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Fundacja Rozwoju Umysłu.