Koncert Gospel Rain

Święty Janie Pawle II – PAMIĘTAMY

29 grudnia 2022 r.

Kościół  św. Brata Alberta
 Lublin , ul. Willowa 15

 

Wydarzenie realizowane jest w ramach programu samorządu Województwa Lubelskiego „WARTO BYĆ POLAKIEM”, pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego.


Święty Janie Pawle II – PAMIĘTAMY jest projektem artystycznym, edukacyjnymi duchowym ukierunkowanym na pielęgnowanie najpiękniejszych, narodowych tradycji a także kultywowanie pamięci o Wielkim Polaku – świętym Janie Pawle II.


W trakcie koncertu wystąpi zespół Gospel Rain, który jest jednym z najdłużej istniejących zespołów, stworzonych z chrześcijańskiej inspiracji.

Grupa zebrała się po raz pierwszy w Lublinie w sierpniu 1991 roku, bezpośrednio po historycznym Światowym Spotkaniu Młodzieży w Częstochowie, w którym wziął udział św. Jan Paweł II.


Wydarzenie Święty Janie Pawle II – PAMIĘTAMY będzie okazją aby dowiedzieć się, dlaczego dla Ojca Świętego śpiewanie polskich kolęd i pastorałek było ważną świąteczną i narodową tradycją?

Podczas spotkania z rodakami w Watykanie 23. XII 1996 r. św. Jan Paweł II powiedział znamienne słowa: „Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Jest ich wiele, ogromne bogactwo. Od najdawniejszych, staropolskich do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek. Trzeba abyśmy tego bogactwa nie zagubili… Życzę Wam abyście w kraju, czy też w Rzymie czy gdziekolwiek na świecie, śpiewali kolędy, rozmyślali nad tym co one mówią…”


Koncert zespołu Gospel Rain wpisuje się w dziedzictwo naszego Rodaka Papieża.

Jednym z jego elementów jest kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych i kolędniczych.


Wydarzenie będzie wyjątkowym przedsięwzięciem muzycznym. Program wypełnią ulubione utwory Papieża, kolędy i pastorałki w niezwykłych i specjalnie przygotowanych aranżacjach, a chórowi będą towarzyszyć oryginalne pomysły instrumentalne.


Wydarzenie odbędzie się 29. grudnia 2022 r. w kościele św. Brata Alberta w Lublinie przy ul. Willowej 15 w dzielnicy Sławin.