Praca artystyczna Julii Dunajevy.

Bestia i jej Anioł | wystawa prac Julii Dunajevy

Wernisaż wystawy: 18 maja 2023, godz. 18.00

Ekspozycja: 18 maja – 7 czerwca 2023, godz. 11.00–18.00 (z wykluczeniem weekendów)

3 czerwca (Noc Kultury) wystawa czynna w godz. 16.00–22.00

Galeria Gardzienice, Grodzka 5a – I piętro

Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają do Galerii Gardzienice na wystawę prac Julii Dunajevy. Na pierwszym planie w jej twórczości znajduje się natura. Artystka czerpie inspirację z tradycji ludowej, świata zwierząt i roślin, baśni i fantazji. Stwory z prac Julii mają skrzydła oraz pazury, reprezentując drapieżny aspekt świata, a jednocześnie wprowadzony w pracach ornament i kolorystyka przyciągają i hipnotyzują, są delikatne, harmonijne oraz rytmiczne. Prace intrygują swoją indywidualną formą oraz połączeniem ludowości ze współczesnością, której wątki odnajdujemy w nawiązaniach do abstrakcji, popu, trash artu i proekologicznej tematyki. W twórczości Dunajevy zaskakuje ciekawość i upór w poszukiwaniu różnych środków ekspresji. Artystka tworzy rzeźbę, maluje akwarele, używa techniki kolażu, przetwarza tkaninę. Biorąc stale za punkt wyjścia sztukę ludową, tradycyjne wzory i tematykę natury, Dunajeva eksperymentuje z materiałami i formami wypowiedzi, oscylując wokół tematów głębokiej relacji człowieka z naturą, współczesnego kryzysu ekologicznego oraz współzależności i jedności świata.

Wystawie towarzyszą warsztaty z autorką – Julią Dunajevą.

Brak ograniczeń wiekowych.

Wstęp wolny.

 

Biogram

 Julia Dunajeva – ukraińska artystka, która w swoich pracach wchodzi w dialog z technikami, motywami i tematami spotykanymi w ukraińskiej kulturze tradycyjnej.

Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie. Wystawa realizowana w ramach działań Pracowni 

ds. Kultury Tradycyjnej w Warsztatach Kultury w Lublinie.

Partner: Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice – Galeria Gardzienice.

 

 Warsztat z Julią Dunajevą, autorką wystawy „Bestia i jej Anioł”

Zajęcia będą okazją do poznania twórczości Julii Dunajevy – ukraińskiej artystki, która w swoich pracach wchodzi w dialog z technikami, motywami i tematami spotykanymi w ukraińskiej kulturze tradycyjnej. Podczas warsztatów wszyscy uczestnicy i uczestniczki wykonają własną wycinankę/wydzierankę, a także włączą się w stworzenie jednej wspólnej pracy. Będzie to także okazja, aby obejrzeć wystawę malarstwa oraz ceramiki pani Julii. Wystawa organizowana przez Warsztaty Kultury w Lublinie będzie prezentowana w Galerii Gardzienice od 18 maja do 7 czerwca 2023 r. 

Informacje praktyczne

Kiedy:

19 maja 2023, godz. 17.00–18.30 – warsztat dla osób 16+

20 maja 2023, godz. 11.00–12.30 – warsztat dla dzieci 5–12 lat

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a, sala medialabowa – I piętro

Zapisy: przez formularz online, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Koszt: 15 zł przy udziale 1 osoby, 20 zł przy udziale 2 osób.