XXI Memoriał Stanisława Zalewskiego w Lublinie  Wielkie Święto Boksu

9 czerwca 2024 r.

Plac Teatralny przed CSK

 Już po raz dwudziesty pierwszy odbędzie się Memoriał Stanisława Zalewskiego, legendarnego trenera, masażysty, działacza i wychowawcy wielu pokoleń pięściarzy. Wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz sportowych imprez Lublina, odbędzie się w najbliższą niedzielę.


Pamięć o Wyjątkowym Człowieku


Stanisław Zalewski, patron memoriału, to postać niezwykle zasłużona dla polskiego i lubelskiego boksu. Jako wychowanek PKS-u Lublin, po zakończeniu kariery zawodniczej, pełnił rolę trenera i masażysty. Był znany z umiejętności rozładowywania napięcia przed walkami, zyskując miano “lekarza bokserskich dusz”. Jego dowcipy i poczucie humoru pozostawiły trwały ślad w pamięci wielu zawodników. Stanisław Zalewski zmarł 7 lipca 2001 roku w Lublinie, w wieku 85 lat.


Sportowe Emocje i Pamięć o Legendzie


Podczas tegorocznego memoriału zostaną stoczone walki memoriałowe, a także odbędzie się mecz w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski z cyklu Bogdanka Boxing. To wyjątkowa okazja do uczczenia pamięci Stanisława Zalewskiego oraz doświadczania emocji, jakie niesie ze sobą rywalizacja sportowa na najwyższym poziomie.


Organizatorem wydarzenia jest Lubelski Okręgowy Związek Bokserski.
Sponsorem tytularnym memoriału jest LW Bogdanka S.A., Mecenas sportu na Lubelszczyźnie.
Partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.
Partnerem wydarzenia jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.


Zapraszamy wszystkich miłośników boksu oraz tych, którzy chcą uczcić pamięć Stanisława Zalewskiego, do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Do zobaczenia 9 czerwca w Lublinie!