Lublin jako cel turystyczny – warto tu przyjechać na kilka dni!

Lublin nie znajduje się w czołówce najczęściej odwiedzanych miast turystycznych w Polsce, jednak kto raz tam zajrzał, wraca tam bardzo chętnie. To urokliwe miasto na wschodzie kraju, które przez romantyków nazywane jest „małym Wilnem” – ze względu na klimat i architekturę. Poza tym można poczuć tu prawdziwą kulturę Lubelszczyzny. Warto zorganizować choćby weekendową wycieczkę do Lublina, aby przekonać się o tym samemu.
 
 

Czego nie można przegapić w Lublinie?

Na turystycznej mapie miasta znajdują się zarówno zabytki dawnej architektury, jak np. Latarnia Pamięci, Zamek Królewski czy Donżon, jak i nowoczesne instytucje kultury, dzięki którym Lubelszczyzna i jej tradycje stają się coraz bardziej znane. Działa tutaj m.in. Muzeum Narodowe czy Muzeum Wsi Lubelskiej.

Chcąc zobaczyć przez dwa dni jak najwięcej, warto zdecydować się na auto na doby. Lublin to dość rozległe miasto, a czasowe wypożyczenie pojazdu odbywa się tu na bardzo korzystnych warunkach. To oczywiście opcja dla tych, którzy nie są zmotoryzowani, ale chcą być niezależni. Przykładowo w lubelskim oddziale Panek CS znajdziesz flotę z bardzo dobrym wyposażeniem, ubezpieczeniem i w doskonałym stanie technicznym, a przecież o te aspekty chodzi, jeśli chcesz się cieszyć beztroską wycieczką i odpoczynkiem.

Wynajem auta w Lublinie – jak to zrobić?

W Lublinie działa kilka wypożyczalni i operatorów w ramach carsharingu. Każdy z takich punktów prowadzi wynajem według własnych zasad. Jeżeli interesuje cię wynajem dobowy, rezerwacji pojazdu możesz dokonać przez telefon, za pomocą formularza w witrynie wybranego operatora czy osobiście w konkretnym punkcie w mieście.

Podczas rezerwacji konieczne będzie podanie:

  • przewidywanego miejsca oraz czasu odbioru pojazdu,
  • przewidywanego miejsca i czasu zwrotu pojazdu.

Niektóre firmy umożliwiają pozostawienie samochodu w innym mieście niż Lublin – warto o to zapytać, jeśli np. zechcesz wrócić na czterech kółkach do domu. Jeżeli mieszkasz w strefie obsługiwanej przez wypożyczalnię, nie powinno być problemu.