Okładka książki "Życie i śmierć. Wielka księga pytań" Juan Luis Arsuaga i Juan Jose Millas

“Życie i śmierć. Wielka księga pytań” Juan Luis Arsuaga i Juan Jose Millas

    Mądra i błyskotliwa opowieść o istnieniu

    Książka, w której pulsuje życie

    Książka roku magazynu „New Scientist”

    Bestseller w Hiszpanii 

 

O książce:

Czy jesteśmy zaprogramowani na określoną długość życia? Czy człowiek może być nieśmiertelny? A może to dobrze, że umieramy?

Pisarzowi Juanowi Josému Millásowi od lat nie dawało spokoju pragnienie zrozumienia życia, jego początków i końca. By znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, zwrócił się o pomoc do wybitnego paleontologa Juana Luisa Arsuagi.

Autorzy z detektywistycznym zacięciem odkrywają, dlaczego mysz żyje zaledwie trzy lata, a homar sto czterdzieści i czemu niektóre gatunki nazywamy nieśmiertelnymi. Wyjaśniają znaczenie zmutowanego genu, a także po co nam seks, skoro istnieje partenogeneza. Zdradzają wpływ intensywności życia na jego długość i zastanawiają się, dlaczego ze wszystkich istot tylko człowieka dotyka choroba, jaką jest starość.

 

O autorach:

 Juan Luis Arsuaga – biolog i paleontolog, autor bestsellerowego Życia. Czterdzieści lat poświęcił badaniu ewolucji i historii życia na Ziemi. Wykłada na Uniwersytecie Madryckim, publikuje w „Nature” i „Science”.

 Juan José Millás – hiszpański pisarz i dziennikarz. Jego twórczość była wielokrotnie nagradzana, a powieści przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków.