Okładka książki Rebbeci Myers pt. "Więzienna terapeutka".

“Więzienna terapeutka” Rebbeca Myers

Premiera: 28 lutego 2024 r.

 I oto jestem. Zupełnie sama w celi ze skazanym przestępcą seksualnym, który mógł zrobić, co chce. Nie było żadnego strażnika. Żadnych kajdanek. Nie było krótkofalówki. Byłam tylko ja i ten okropny człowiek po drugiej stronie biurka, który wyglądał na bardziej przerażonego niż ja – Rebecca Myers

Do więzienia o zaostrzonym rygorze, gdzie wyrok odsiaduje ponad ośmiuset morderców, seryjnych gwałcicieli i pedofilów, na swoją pierwszą zmianę zgłasza się Rebecca, dwudziestodwuletnia świeżo upieczona absolwentka psychologii.

Celem terapii, którą poprowadzi, jest zrozumienie, dlaczego więźniowie dopuścili się tak potwornych czynów i upewnienie się, że więcej tego nie zrobią, ale czy jest to w ogóle możliwe?

    Dlaczego niektórzy są zdolni dokonać brutalnego gwałtu, morderstwa czy aktu pedofilii?

    Jak pracować z najcięższymi przypadkami, psychopatami i osobami, które nie żałują swoich czynów?

    Czy w bezwzględnym mordercy można wzbudzić empatię wobec jego ofiary?

    Czy możliwe jest wzbudzenie tak silnej empatii, żeby seryjny morderca nie popełnił więcej zbrodni?

Już 28.02.2024 nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się książka Więzienna terapeutka. W celi z mordercami i przestępcami seksualnymi (w tłumaczeniu Tomasza Illga), której autorką jest Rebbeca Myers, psycholożka z 25-letnim stażem.

Myers wraca do początków swojej pracy, do chwil spędzonych w więziennej celi z najniebezpieczniejszymi ludźmi w kraju, próbując zrozumieć, co dzieje się w ich umysłach.

Więzienna terapeutka to lektura obowiązkowa dla czytelników Jak człowiek staje się mordercą? i Obsesja. Wyprawa autora “Mindhuntera” w świat drapieżców seksualnych.