Grafika składająca się z okładki książki "Miejsca cieniste" Jacka Kalinowskiego wraz z opisem oraz ze zdjęcia autora.

“Miejsca cieniste” Jacek Kalinowski

Premiera: 31 maja 2023 r.

 Niebywale wyrazisty i intensywny thriller. Zapamiętajcie to nazwisko, już wkrótce będzie o nim głośno. 

Robert Małecki

Gdy mała Iga ginie bez wieści, życie jej rodziców – Łukasza i Pauli – przeradza się w piekło. Miejsca cieniste to opowieść o tym, jak błędy z przeszłości nieodwracalnie zatruwają codzienność.

O AUTORZE

Jacek Kalinowski – zwycięzca konkursu EMPiK Go Short, uczestnik warsztatów pisarskich w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu oraz laureat licznych konkursów literackich. Pierwszą umowę wydawniczą na trzy książki podpisał… nie mając napisanej ani jednej! Na co dzień miłośnik spokoju i ciszy, co przy dwóch córkach w wieku wczesnoszkolnym najczęściej bywa marzeniem ściętej głowy.

O KSIĄŻCE

Witek z pozoru jest wymarzonym mężem. Jednak kiedy decyduje się przyjąć pod swój dach przyjaciela, który właśnie wyszedł z więzienia, Anna jest przerażona. Przez lata Krzysztof był tylko odległym cieniem, historią z przeszłości. Od dziś będą dzielić z nim dom.

Traf chce, że kilka dni po pojawieniu się mężczyzny w okolicy ginie dziesięcioletnia Iga, a życie jej rodziców – Łukasza i Pauli – przeradza się w piekło.

Miejsca cieniste to opowieść o tym, jak ludzkie losy – dawnych przyjaciół, niedoszłych kochanków, sąsiadów, bliskiej rodziny i przypadkowo poznanych osób – splatają się bezpowrotnie. A także o tym, że strata przychodzi niekiedy w najmniej spodziewanym momencie, stopniowo sącząc swój jad i nieodwracalnie zatruwając życie.

Miejsca cieniste są już dostępne w przedsprzedaży:   link