Plakat promujący książkę Liz Nugent pt.: "Dziwna Sally Diamond".

 “Dziwna Sally Diamond” Liz Nugent

O książce:

Kiedy umrę, wystaw mnie na śmietnik – rzucił. Będę martwy, więc co to za różnica. Ty na pewno będziesz wypłakiwać oczy – zaśmiał się. I ja też, bo oboje wiedzieliśmy, że nie będę.

Ja nigdy nie płaczę.

Gdy zgodnie ze słowami taty, zostawiłam jego ciało na śmietniku, wszyscy uznali, że to straszne i niezgodne z prawem. Skąd niby miałam to wiedzieć?

Teraz, gdy wszyscy już wiedzą, nie mam nawet chwili spokoju. Radiowóz na podjeździe, męczące przesłuchania i szepty za plecami. Mam wrażenie, że ktoś bez przerwy przygląda się temu, co robię.

Kilka dni po pogrzebie dostaję upiorną przesyłkę. Brudny pluszowy miś. Znam go z przeszłości.

Człowiek, który mi go wysłał, pozostaje w ukryciu. Wie jednak coś, czego nigdy mi nie powiedziano. Twierdzi, że zna moją potworną historię lepiej niż ktokolwiek.

Tylko czy mogę mu wierzyć?

 

O autorce:

Liz Nugent pochodzi z Irlandii, jest bestsellerową autorką powieści kryminalnych i thrillerów. Jej książki charakteryzuje psychologiczne napięcie, wnikliwe opisy z punktu widzenia przestępców oraz pogłębione analizy ofiar.

Debiutowała w 2014 r. powieścią „Unraveling Oliver” i od razu znalazła się na szczycie list bestsellerów. Zdobywczyni licznych nagród, w tym kilkukrotnie Irish Book Awards, czy Dead Good na Międzynarodowym Festiwalu Kryminalnym Harrogate Old Peculier. Jest tłumaczona na 30 języków.

„Dziwna Sally Diamond” to jej piąta w karierze książka. Mroczna, pokręcona i błyskotliwa fabuła zachwyciła Harlana Cobena i Paulę Hawkins. Prawa do ekranizacji powieści zostały już sprzedane.