dkf-bariera

Kwiecień w DKF “Bariera”

Sala Widowiskowa ACKiM UMCS Chatka Żaka

 

Egzotyczna, pociągająca, podniecająca, intrygująca ale i niebezpieczna. Takie odczucia towarzyszą tym, którzy zabrali się w podróż dookoła własnego mózgu. Ryzyko zaburzenia świadomości, zachwiania poczuciem czasu i przestrzeni, utraty tożsamości – to skutki uboczne udziału w takim doświadczeniu. Są i pozytywne strony eksperymentu oderwania się od rzeczywistości. To możliwość wejścia w inny wymiar oraz spojrzenia na siebie i świat z całkiem nowej perspektywy.

 

  • 9 kwietnia 2024 r. godz. 18:00| DOBRZY NIEZNAJOMI

Bohater „Dobrych nieznajomych” jest scenarzystą, więc siłą rzeczy porusza się w świecie wyobraźni. Tam powstają wymyślone przezeń historie i postacie, które następnie ożywają na ekranie. Jest kimś w rodzaju demiurga i powinien nad wytworami swojej fantazji bezwzględnie panować. Ale ta potrafi wyrwać się spod kontroli i prowadzić z autorem swoją własną grę. Przy okazji on sam dowie się o sobie czegoś, czego nawet nie podejrzewał.


  • 10 kwietnia 2024 r. godz. 18:00 | PAMIĘĆ

Tytułowa „Pamięć” zawodzi parę nieznajomych, przypadkowo wchodzących sobie w drogę. Wygląda na to, że się nie znają, ale wcale nie są tego pewni. Może pamięć coś przed nimi ukrywa w swoich zakamarkach? Próbują więc zgłębić jej mechanizm. Co jest o tyle trudne, że jedno z nich chętnie wykasowałoby niektóre rozdziały ze swojej pamięci, a drugie wręcz przeciwnie – chciałoby pamięć odzyskać.


  • 18 kwietnia 2024 r. godz. 18:00 | SPADAJĄCA GWIAZDA

W „Spadającej gwieździe” wszystko postawione jest na głowie. Każda z postaci próbuje grać swoją rolę, ale w wykonanie partytury ciągle wkradają się fałszywe nuty. Jeśli jeden z bohaterów czuje się zagrożony, to naturalne, że chce ratować swoją skórę wystawiając na odstrzał sobowtóra. Sobowtór bez problemów przyjmuje cudzą tożsamość, zwłaszcza że ułatwia to identyczny wygląd. Żonglerka tożsamościami nie może jednak trwać w nieskończoność.


  • 23 kwietnia 2024 r. godz. 18:00 | CLUB ZERO 

„Club Zero” to miejsce formowania przyszłych elit gotowych do zarządzania w przyszłości światem w pogłębiającym się kryzysie. Najprostszą metodą do osiągnięcia tego celu jest poddanie adeptów procesowi prania mózgu. Wyłączenie samodzielnego myślenia i możliwości decydowania o sobie, przyda się w świecie poddanym społecznej manipulacji.

 

 

Sprzedaż biletów (12 zł i 15 zł) i karnetów (40 zł) w kasie Chatki Żaka:

  • 30 minut przed każdym seansem.

Bilety online wkrótce!

 

 

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia w Chatce Żaka!