warsztaty-filmowe
 
Warsztaty Filmowe w Centrum Spotkania Kultur to cykl 12 praktycznych spotkań dotyczących tworzenia filmu (od pisania scenariusza po montaż). W programie znajdą się między innymi zajęcia z twórcami filmowymi oraz wspólne tworzenie filmu krótkometrażowego.
Spotkania, które odbywać się będą od marca do czerwca mają na celu przygotowanie młodzieży ze szkół średnich do zapoznania się z branżą filmową, a także do rozwijania ich zainteresowań szeroko pojętą sztuką audiowizualną.
 
W ramach spotkań odbędą się zajęcia dotyczące sztuki pisania scenariusza, aktorstwa i reżyserii, operatorstwa, oświetlenia i dźwięku, organizacji planu zdjęciowego oraz montażu. Ponadto w cyklu warsztatowym dwukrotnie odbędą się zajęcia masterclass z osobami ze świata filmu.
 
Uczestnicy warsztatów nabytą wiedzę wykorzystają do wspólnego stworzenia fabularnego filmu krótkometrażowego pod okiem prowadzącego.
Warsztaty poprowadzi Bartosz Gorzel, twórca filmów krótkometrażowych, reportaży, filmów promocyjnych i teledysków. Współpracował między innymi z ZAZ, Kayah, Natalią Kukulską, Justyną Steczkowską, Beatą Kozidrak.
 
Zaczynamy 13 marca, w Sali Kinowej CSK
 
Liczba miejsc ograniczona.
 
Planowane terminy środowych spotkań:
Kwiecień: 10, 17, 24
Maj: 15, 22, 29
Czerwiec: 5, 12, 19
Lipiec: 3, 10, 17
 
Cena: 50zł/miesiąc | Kasa CSK oraz bilety.csklublin.pl
Miejsce: Kino CSK, Mała Kieszeń
Liczba uczestników: 15 osób / wiek: 15-19