grafika-tajemnica-starych-fotografii

Tajemnice starych fotografii | Warsztaty w ramach wystawy „Regał”
 26 stycznia 2023, godz. 10.00–12.30
Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętroDla kogo: dla dzieci 7–10 lat
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl,
udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na warsztaty z Antoniną Kieliszewską, podczas których dzieci pobudzą swoją wyobraźnię i spróbują nakreślić możliwe historie ukryte na starych zdjęciach. Inspiracją do działań posłuży im autorska książeczka pt. „Fotografia” będąca częścią Projektu Regał.

Kim mogli być ludzie na zdjęciach? Co lubili, czego nie lubili robić, jakie mieli marzenia, jakie przygody? Może ta pani przed chwilą wróciła z niebezpiecznej górskiej wyprawy, a ten starszy pan na ławeczce jest nauczycielem matematyki i kolekcjonerem porcelanowych piesków? Nie ma tutaj dobrych ani złych odpowiedzi. Uczestnicy będą tworzyć historie bardzo zwyczajne, ale też zupełnie niestworzone. Bo skoro nie mogą zapytać bohaterów jak było naprawdę, to ogranicza ich tylko własna wyobraźnia.

Prowadząca
Antonina Kieliszewska – absolwentka Grafiki Warsztatowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją, tworzy autorskie książki, kolaże, najczęściej z wykorzystaniem starych zdjęć; prowadzi też warsztaty dla dzieci i młodzieży. W swojej twórczości porusza się w obrębie szeroko pojętej nostalgii, pamięci oraz zabawnych dosłowności z nutką absurdu.


Projekt Regał
Projekt „Regał” jest rodzajem wystawy objazdowej połączonej ze spotkaniami i warsztatami. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie związane z promowaniem książki autorskiej, czytelnictwa i ilustracji. „Regał” powstał z inicjatywy Muzeum Regionalnego w Słupcy i Pracowni Ilustracji Wydawniczej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Książki prezentowane w ramach wydarzenia to wypożyczone na czas wystawy i warsztatów dzieła artystów, które nie ujrzały półek księgarń i być może nie ujrzą ich wcale. Książki autorskie – przepiękne, zabawne, o głębokiej treści, nietuzinkowym wykonaniu, osobiste – wreszcie mają swoją szansę! Udział w wydarzeniu to niespotykana okazja do kontaktu z wcześniej niepublikowanymi, niepowtarzalnymi tekstami literackimi, możliwość spotkania autorów oraz duża dawka inspiracji dla twórczości własnej.

Informacje praktyczne
Kiedy: 16 – 31.01.2023 (z wyłączeniem weekendów) w godz. 9.00–16.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro
Dla kogo: dla dzieci od 5 lat, młodzieży, dorosłych