Wizualizacja strefy relaksu na tarasie widokowym CSK w Lublinie.

Nowa atrakcja w CSK. Najwyżej usytuowana w Lublinie strefa relaksu, odpoczynku i spotkań z kulturą w naszym mieście, już w maju dostępna dla wszystkich

Od 6 marca 2023 roku trwają na 5 piętrze roboty budowalne związane z rewitalizacją łąki na tarasach widokowych wraz z modernizacją systemu nawadniania, a także rozbudową ścieżek spacerowych oraz przygotowaniem miejsca relaksu i odpoczynku dla gości CSK. Prace prowadzone są na podstawie pozwolenia na budowę nr 896/22 z dnia 06.10.2022r. udzielonego przez Urząd Miasta Lublin i realizowane są przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAGA Grzegorz Cieszko. Projekt został wykonany w porozumieniu z biurem architektonicznym Stelmach i Partnerzy. Całkowita wartości inwestycji to 303 564,00 zł, z czego część kosztów (200 000,00 zł) zostanie pokryte z dotacji celowej przyznanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Zakończenie prac planowane jest na maj 2023.

„Jak zawsze wsłuchujemy się w potrzeby i oczekiwania osób odwiedzających CSK, od wielu lat obserwujemy ogromne zainteresowanie naszych gości tarasami widokowymi, którzy tak tłumnie korzystają z tej wyjątkowej przestrzeni – mówi Katarzyna Sienkiewicz, dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie – stąd pomysł na uatrakcyjnienie tej przestrzeni. Już w maju będzie można spędzać tutaj czas, do dyspozycji oddamy jedyną w swoim rodzaju strefę relaksu, odpoczynku, spotkań z przyjaciółmi. Będzie to również miejsce, w którym będzie można doświadczyć kultury” – dodaje Sienkiewicz.

Tarasy Widokowe w CSK to jedna z największych i najciekawszych atrakcji w Lublinie. W 2022 roku Tarasy Widokowe w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odwiedziło ponad 80 000 gości. To miejsce, które na stałe wpisało się w mapę atrakcji turystycznych. To stąd można popatrzeć na miasto z lotu ptaka, podziwiać ukształtowanie terenu, zobaczyć pokrycia dachów lubelskich kamienic, korony drzew w Ogrodzie Saskim, to tutaj powstają najpiękniejsze zdjęcia z Lublina. Już niedługo, w maju, przestrzeń ta stanie się jeszcze atrakcyjniejsza. Powstanie tu wyjątkowe miejsce: strefa relaksu, odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi, a co najważniejsze miejsce, w którym będzie można doświadczyć kultury na łonie natury, w centrum miasta.