Zdjęcie młodej kobiety w szlafroku siedzącej na hotelowym tarasie.

Najbardziej luksusowe hotele czyli jakie? 

Czym się kierować podczas wyboru idealnego hotelu na wypoczynek?

 Tempo dzisiejszego życia jest zawrotne, jesteśmy zabiegani i jedynym ratunkiem, pomagającym nie zgubić się w prozie życia jest upragniony wypoczynek. Pragniemy zaznać odrobiny luksusu i możemy go znaleźć w hotelu. W zależności od budżetu rynek hotelarski oferuje nam szeroką gamę możliwości. 

Trzy, cztery, a może pięć gwiazdek – jakie są główne różnice między hotelami z mniejszą liczbą gwiazdek od tych ocenianych najwyżej?

Na to, ile ma gwiazdek dany hotel, wpływa wiele czynników, od tych najbardziej technicznych takich jak metraż i rozkład pokoju, po te związane z atmosferą i poczuciem zaopiekowania przez obsługę. Jeżeli marzymy o najwyższym standardzie obsługi, room service dostępnym 24 godziny na dobę, a także o wypiciu aromatycznej gorącej herbaty w środku nocy – to z pewnością powinniśmy wybrać hotel pięciogwiazdkowy. 

Pokoje w hotelach pięciogwiazdkowych są zawsze bardzo luksusowo urządzone i posiadają wyjątkowe elementy dekoracyjne, takie jak piękne tkaniny, cenne drewno czy szlachetne kamienie. W łazience takiego apartamentu możemy znaleźć zestaw kosmetyków marki premium, a o nasz spokojny sen zadba ogromne łoże z odpowiednią ilością poduszek wykonanych z najwyższej jakości pierza lub, w zależności od preferencji, antyalergicznego materiału. Najbardziej luksusowe hotele posiadają ekskluzywne restauracje z gwiazdkami Michelin, serwujące wykwintne menu degustacyjne przygotowywane przez najlepszych szefów kuchni. – Hotele pięciogwiazdkowe mają też w swojej ofercie zwykle rozbudowane centra spa i wellness, w których goście mogą skorzystać z różnych zabiegów relaksacyjnych, takich jak masaże, terapie wodne czy sauny. W takich hotelach często można też znaleźć baseny z różną temperaturą wody, wyposażone w technologię, umożliwiającą słuchanie muzyki pod powierzchnią. Warto podkreślić, że woda w takich basenach nie jest chlorowana tylko filtrowana, dzięki technice odwróconej osmozy. Tym samym jest też odpowiednia dla najbardziej wrażliwej skóry – mówi Grzegorz Gacek współwłaściciel Szczawnica Park Resort & Spa.

 Skąd mamy pewność, że hotel z pięcioma gwiazdkami sprosta naszym oczekiwaniom?

Kryteria, którymi kierują się organizacje przyznające gwiazdki miejscom wypoczynku, są ściśle określone. Aby otrzymać odpowiednią ilość gwiazdek w Polsce, potrzebna jest decyzja Marszałka Województwa. Możemy więc być spokojni, że standard, jakiego oczekujemy od luksusowego miejsca, będzie na pewno na najwyższym poziomie. – Indywidualne podejście do gości i ich potrzeb, obsługa na najwyższym poziomie i misja polegająca na tym, aby osoba odwiedzająca nasz hotel ponownie do nas wróciła, wyróżnia nas na rynku hotelarskim. Aby stworzyć miejsce, do którego chce się wracać, trzeba włożyć ogromną ilość zaangażowania oraz poświęcić czas na dopracowanie każdego, nawet najmniejszego szczegółu. Tworzymy wyjątkowe miejsca z pasją i pragniemy, aby każdy z naszych gości czuł się w nim komfortowo i bezpiecznie – podkreśla Grzegorz Gacek współwłaściciel Szczawnica Park Resort & Spa. 

 Warto wiedzieć, że system przyznawania gwiazdek hotelom nie zawsze i wszędzie funkcjonuje w odpowiedni sposób. Wybierając się do krajów Bliskiego Wschodu, czy na południe Europy warto, zrobić właściwy research. Uważnie przyglądajmy zdjęcia danej lokalizacji, a także czytajmy opinie 

z różnych źródeł. W niektórych hotelach za granicą, gwiazdki nadawane były wiele lat temu. Część hoteli od tego czasu nie przeprowadzała żadnych gruntownych remontów. To co jest uznawane za wysoki standard w krajach Bliskiego Wschodu, nie zawsze uważane jest za normę w Europie.

Wybierając miejsce swojej podróży, z pewnością powinniśmy poświęcić odpowiednią ilość uwagi, aby wybrać właściwą ofertę. Rynek oferuje wiele pięknych i luksusowych miejsc, te najbardziej warte odwiedzenia zachwycają swoich gości profesjonalną obsługą i perfekcyjnym wystrojem. 

Więcej informacji na: https://www.szczawnica-park.pl/ 

 Szczawnica Park Resort & Spa – to wyjątkowy kompleks, w którego skład wchodzą trzy obiekty: luksusowy Hotel Szczawnica Park *****, nowo otwarte apartamenty premium Szczawnica Park Residence oraz nowoczesne i komfortowe apartamenty Willa Park. Ten unikalny kompleks został zaprojektowany tak, aby łączyć nowoczesny design, komfort i wyjątkowy charakter regionu malowniczych Pienin. 

Ideą Resortu jest odpoczynek w bliskości natury, tworzenie atmosfery slow life, poprzez doświadczanie smacznej regionalnej kuchni, a także relaksację. Wszystko to w klimacie wyjątkowej strefy Spa & Wellness. nie bez przyczyny nazywaną “światem prawdziwego odprężenia”.