BIOTEKA
z German Design Awards 2023

German Design Awards (GDA) 2023 to już czwarta nagroda o światowym zasięgu, którą otrzymała BIOTEKA. Niemieccy eksperci w dziedzinie architektury docenili nowatorski projekt wnętrza filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Al. Racławickich 22.

– W styczniu przyszłego roku miną już dwa lata od otwarcia BIOTEKI w wyremontowanym budynku dawnej Karczmy Słupskiej. Przez ten czas najmłodsza biblioteka w mieście stała się jedną z najczęściej nagradzanych w kraju. Bardzo się cieszę, że do pokaźnego zbioru wyróżnień, którymi do tej pory uhonorowano projekt lubelskiej biblioteki, dołączyła teraz kolejna międzynarodowa nagroda. Niewątpliwie nasza BIOTEKA jest wizytówką nowoczesnego designu w Polsce i na świecie – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

German Design Awards (GDA) 2023 to jedna z najważniejszych nagród w świecie designu i architektury, która wyznacza współczesne trendy w dziedzinie wzornictwa. Przyznawana jest przez Niemiecką Radę Wzornictwa, która działa już od równo 70 lat. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych nagród dla świata designu we wszystkich branżach.

Inne światowe wyróżnienia i nagrody, które otrzymał do tej pory projekt Bioteki, to: A’ Design Award 2022, The European Property Awards 2021-2022, Luxury Lifestyle Awards 2021, IFLA/Systematic Public Library of the Year Award 2021. Ponadto Bioteka została nominowana do tegorocznego konkursu SAW (Stowarzyszenie Architektów Wnętrz RP), czyli w najważniejszym polskim konkursie architektonicznym, dot. projektowania wnętrz.

Projektantem BIOTEKI jest Grzegorz Kłoda (GK-ATELIER).

 

 Źródło:lublin.eu