zmarszczki

Jak szybko zlikwidować zmarszczki?
W walce z nimi liczy się profilaktyka i systematyczność

Jak szybko zlikwidować zmarszczki? Nie da się tego zrobić z dnia na dzień, ale dzięki systematycznej dbałości o wygląd i przestrzeganiu kilku prostych zasad niedoskonałości skóry będą zanikać. Masz zmarszczki? Wiemy, jak sobie z nimi poradzić.

 
 

Skąd się biorą zmarszczki?

Zmarszczki są naturalnym efektem starzenia się skóry i każdy wcześniej czy później będzie musiał się zmierzyć z ich obecnością na twarzy. Oczywiście większość osób chciałaby, żeby stało się to później.

Z wiekiem skóra traci jędrność i sprężystość. Włókna kolagenowe zaczynają zanikać bardzo szybko, bo już w okolicach dwudziestego roku życia. Nie znaczy to, że już wtedy pojawią się pierwsze zmarszczki stałe, ale ryzyko pojawienia się zmarszczek mimicznych rośnie z każdym kolejnym rokiem.

Pojawieniu się zmarszczek sprzyja przesuszenie skóry – to dobra wiadomość dla osób z tłustą cerą, na niej zmarszczki pojawiają się później.

 

Co robić, żeby opóźnić pojawianie się zmarszczek?

Na stan kondycji skóry twarzy wpływa tryb życia. Jeśli chcesz jak najdłużej cieszyć się młodą i promienną cerą, przestrzegaj kilku prostych zasad:

– Wysypiaj się. Sen jest najlepszym specyfikiem na zdrowie i urodę. Sprzyja regeneracji i dotlenieniu komórek, co przekłada się na kondycję skóry, nie tylko na twarzy.

– Jedz warzywa i owoce. To w nich jest najwięcej przeciwutleniaczy, które neutralizują wolne rodniki, a tym samym opóźniają efekty starzenia się skóry. Ponadto warzywa i owoce zawierają dużo witamin i mikroelementów, które wspierają procesy regeneracyjne skóry.

– Pij wodę. Opcjonalnie sięgaj po niesłodzone napoje bezalkoholowe, np. herbaty owocowe, kompoty, świeżo wyciskane soki. Przyjmuj w ciągu doby minimum dwa litry płynów. Odwodnienie organizmu w pierwszej kolejności widoczne jest właśnie na skórze, która staje się sucha, wiotka, matowa i skłonna do marszczenia się. Prawidłowe nawodnienie organizmu sprzyja redukcji zmarszczek, poprawia samopoczucie, wydajność umysłową i funkcjonowanie wszystkich narządów.

– Alkohol pij tylko okazjonalnie. Wszystko jest dla ludzi, ale im mniej alkoholu w diecie, tym gładsza skóra twarzy. Podobnie warto ograniczyć lub całkowicie zrezygnować z palenia papierosów.

– Uprawiaj sport na świeżym powietrzu. Nie musi to być żadna dyscyplina wyczynowa, nawet spacery poprawiają wygląd.

Stosuj kosmetyki przeciwzmarszczkowe

Naturalne metody opóźniania starzenia się skóry warto wspierać kosmetykami przeciwzmarszczkowymi. Ich regularne stosowanie zintensyfikuje i przyspieszy wygładzanie skóry twarzy i niwelowanie zmarszczek.

Co warto stosować?

Krem z retinolem – dobrej jakości kosmetyk nie tylko wygładza zmarszczki, ale też poprawia koloryt cery i wykazuje delikatne działanie liftingujące.

Maseczka z kwasem hialuronowym – stosowana raz w tygodniu wyraźnie wygładza zmarszczki.

Krem z gliceryną – dogłębnie nawilża skórę i ułatwia wnikanie składników odżywczych.

Peeling enzymatyczny – nie ma bezpośredniego działania wygładzającego, ale dzięki oczyszczeniu skóry z martwego i zrogowaciałego naskórka lepiej absorbuje ona inne kosmetyki przeciwzmarszczkowe, co ostatecznie sprzyja spłycaniu zmarszczek.