hestia

Jak dopasować ubezpieczenie do indywidualnych potrzeb?
Często nie jest to tak proste

Dostępna na rynku oferta ubezpieczeń komunikacyjnych oraz majątkowych jest szeroka i zróżnicowana. Wybór odpowiedniego ubezpieczenia pozwoli zabezpieczyć finansowo nasze mienie i zapewni poczucie spokoju. Dokonanie takiego wyboru nie jest jednak prostą sprawą.

Przed zawarciem ubezpieczenia warto zastanowić się, co i w jakim zakresie chcemy objąć ochroną. Czy interesuje nas ubezpieczenie mieszkania od losowych typowych zdarzeń, czy kompleksowa oferta All risk? Poszukujemy ochrony dla naszego pojazdu w zakresie OC, AC, a może również Assistance? Czy oczekujemy szerokiej oferty, czy raczej potrzebujemy ochrony w precyzyjnym zakresie? (np. dla posiadanego roweru czy zwierząt domowych) A może nasze potrzeby nie są standardowe i chcielibyśmy ochrony w zakresie odpowiedzialności cywilnej w związku z użytkowaniem drona? Ważne jest przede wszystkim, aby ubezpieczenie było adekwatne do naszych indywidualnych potrzeb.

Tradycyjnie czy z personalizacją?

„Każdy z nas ma inne oczekiwania i potrzeby. Dlatego tak istotne jest, aby ubezpieczenie było elastyczne i dostosowane do naszych wymagań – tłumaczy Joanna Przychodzka, specjalistka ds. produktu w ERGO Hestii. – Warto zatem zwrócić uwagę na możliwość wyboru różnych wariantów ubezpieczenia, a także elastycznej konfiguracji ochrony. Personalizacja oferty produktowej jest kluczowa do tego, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie. Często nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać, dlatego nie bójmy się pytać doradcę ubezpieczeniowego o dodatkowe opcje rozszerzające zakres ochrony” – podkreśla ekspertka.

Unikatowym i innowacyjnym rozwiązaniem są klauzule produktowe dostępne w ramach oferty ubezpieczeń detalicznych ERGO Hestii. Klauzule produktowe to nowoczesne rozwiązanie, które daje możliwość dopasowania ubezpieczenia do indywidualnych potrzeb. Szeroki wybór klauzul produktowych – zarówno w ubezpieczeniu mienia, komunikacyjnym czy w zakresie OC, NNW i podróży – pozwala na jeszcze lepszą i bardziej precyzyjną personalizację oferty. Dzięki temu rozwiązaniu możemy elastycznie rozszerzyć lub zmienić zakres ubezpieczenia tak, aby najlepiej odpowiadał naszym oczekiwaniom. Klauzule to także możliwość wyjścia poza standardowy zakres oferty (np. Assistance dla rodzica ubezpieczonego, dłuższy okres najmu pojazdu zastępczego czy ubezpieczenie rowerów i hulajnóg elektrycznych).

O czym warto powiedzieć agentowi ubezpieczeniowemu?

Zakup ubezpieczenia często opieramy na rekomendacji agentów, którzy dysponują szeroką wiedzą na tematach dostępnych na rynku opcji. Jednak przed rozmową warto przyjrzeć się niektórym kwestiom.

„Zanim spotkamy się z doradcą ubezpieczeniowym, warto odpowiedzieć sobie na kilka krótkich pytań – doradza Jakub Żukowski, specjalista ds. produktu w ERGO Hestii. – Pierwsze pytanie dotyczy tego, czy w ostatnim roku wartość mojego majątku do ubezpieczenia zmieniła się? Czyli np. czy remontowałem mieszkanie lub dom albo dokonałem zakupu o dużej wartości? Czy mam jakieś specjalne potrzeby? Czyli np. czy chcę ubezpieczyć swojego pupila nie tylko od nieszczęśliwego wypadku, ale także nagłego zachorowania. Może chce ubezpieczyć instalację fotowoltaiczną? Zależy mi na ochronie elementów szklanych w moim domu? I w końcu ostatnie pytanie: czy moja pasja i hobby wymagają szczególnej ochrony? Posiadam rower o dużej wartości, niekomercyjnie latam dronami, mam kolekcję antyków. Oczywiście, przykładów odpowiedzi jest wiele i każda z nich jest prawidłowa. Ubezpieczenie powinno obejmować ochroną dokładnie to, na czym nam zależy. Dlatego też w ERGO Hestii stawiamy na tak dużą elastyczność zakresu ubezpieczenia. Dzięki krótkiemu zastanowieniu się nad tymi pytaniami łatwiej będzie nam przekazać istotne z perspektywy ubezpieczenia informacje” – dodaje Jakub Żukowski

Najlepsza oferta — elastyczna i spersonalizowana

Odpowiednie dobranie ubezpieczenia komunikacyjnego oraz majątkowego jest kluczowe dla uzyskania pełnej i adekwatnej ochrony. Wybierając ofertę warto zwrócić uwagę na to, czy dana firma oferuje elastyczność w wyborze zakresu ubezpieczenia. ERGO Hestia jest przykładem towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym dzięki innowacyjnym klauzulom produktowym, klienci mają możliwość dostosowania zakresu ubezpieczenia do indywidualnych oczekiwań.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą ubezpieczeniową ERGO Hestii – zapraszamy do kontaktu z agentami ubezpieczeniowymi, którzy szczegółowo przedstawią rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb.

https://www.ergohestia.pl/mapa/agenci-i-oddzialy/

Źródło informacji: ERGO Hestia