depilacja-laserowa

Gładka i zadbana skóra – poznaj zalety depilacji laserowej

Nadmierne owłosienie bywa irytujące, nieestetyczne i często wpędza w kompleksy. Usuwanie włosków przy pomocy jednorazowej maszynki zajmuje wiele czasu i przynosi krótkotrwałe efekty. Najlepszym sposobem na pożegnanie niechcianego zarostu jest depilacja laserowa. Zobacz, na czym polega ten zabieg i odkryj jego największe zalety.
 
 

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Usuwanie owłosienia przy pomocy lasera może budzić obawy, jednak wszelkie obiekcje co do tej metody depilacji okazują się nieuzasadnione. Wiązka laserowa działa selektywnie – skupia się tylko na komórkach barwnikowych włosa, a tkanki otaczające cebulkę pozostają nietknięte. Jest to całkowicie bezpieczny zabieg, który poprzedza dezynfekcja skóry i zakrycie znamion. Parametry urządzenia każdorazowo dostosowuje się do struktury włosa oraz karnacji. Podczas depilacji, energia wiązki laserowej zostaje pochłonięta przez melaninę, co skutkuje usunięciem cebulki włosa wraz z jej korzeniem.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Liczba osób korzystających z zabiegu depilacji laserowej stale się powiększa, ponieważ jest to najskuteczniejsza, a do tego bezbolesna metoda usuwania owłosienia. Osoby decydujące się na tę usługę mogą liczyć na:

  • widoczny i długotrwały efekt,
  • usunięcie włosów z dowolnej części ciała,
  • brak bolesnych podrażnień, co często zdarza się przy goleniu,
  • oszczędność czasu,
  • poczucie komfortu i higieny.

Depilacja laserowa z reguły jest poprzedzona konsultacją. W trakcie spotkania wykonywana jest próba i dobierane są odpowiednie parametry urządzenia. Profesjonalny i dobrze przeszkolony personel przeprowadzi zabieg w szybki i bezpieczny sposób, a efekty depilacji zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.

Szybkie i bezbolesne usuwanie owłosienia

Panie, które zmagają się z nieestetycznym wąsikiem lub ciemnymi włoskami na brodzie, doskonale wiedzą, jak trudno pozbyć się nadmiernego owłosienia. Nawet niewielki zarost szybko powraca i po każdym goleniu staje się coraz bardziej widoczny. Włosy wyrastające na twarzy wymagają specjalnego traktowania, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie ich w dobrej klinice kosmetologii estetycznej. Tradycyjne metody nie sprawdzają się także w przypadku okolic bikini. Twarde i ciemne włoski o wiele skuteczniej wyeliminuje bezpieczna wiązka laserowa. To samo urządzenie doskonale sprawdzi się przy depilacji nóg, rąk, tułowia oraz pozostałych części ciała.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej jest szybki i bezbolesny. Należy przestrzegać kilku zasad, dzięki którym efekty wspomnianej usługi będą spektakularne:

  • Na 4 tygodnie przed zabiegiem zrezygnuj z opalania się oraz wyrywania włosów.
  • Podczas serii zabiegowej stosuj krem z wysokim filtrem.
  • Dobrze się nawadniaj – pij dużo płynów.
  • Przez kilka dni po depilacji unikaj sauny oraz gorących kąpieli.
  • Pielęgnuj skórę przy użyciu preparatów łagodzących z pantenolem i alantoiną.

Najlepsze rezultaty zapewnia seria zabiegów. Ich liczbę i częstotliwość należy ustalić podczas indywidualnych konsultacji. W celu podtrzymania efektu gładkiej skóry zaleca się wykonywanie depilacji przypominających.

 więcej na > https://paparazzi.clinic