31-final-wosp-lublin

Miasto Lublin – Europejska Stolica Młodzieży 2023 zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W niedzielę (29 stycznia) lubelska młodzież przejmie Centrum Kultury, gdzie przygotowała liczne atrakcje dla mieszkańców chcących włączyć się w ogólnopolską akcję.

– Lublin jako Europejska Stolica Młodzieży wspiera ducha współpracy międzypokoleniowej. Wolontariuszki i Wolontariusze z naszego miasta już nieraz udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, jeśli chodzi o wsparcie potrzebujących. Potwierdziły to szczególnie ostatnie miesiące. Teraz wspólnie przyłączamy się do kolejnej akcji. Ponownie pokażemy, że razem możemy zrobić wiele dobrego, jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych. Środki zebrane podczas tegorocznej zbiórki zostaną przekazane na zakup sprzętu umożliwiającego szybką identyfikację bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy. Miasto Lublin, jako Europejska Stolica Młodzieży włącza się w organizację lubelskiego Finału akcji.

W Centrum Kultury od godz. 13.00 lubelska młodzież zaplanowała szereg atrakcji dla mieszkańców Lublina. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w koncertach młodzieżowych zespołów, działających na lubelskiej scenie muzycznej.

Wśród wykonawców, którzy wystąpią w Sali Widowiskowej Centrum Kultury usłyszymy, m.in.: Seeking Dreams – zespół grający hard rocka z elementami elektroniki, alternatywy oraz punku, Swoo High – grupę łączącą soft rocka z brzmieniem bluesowym i akcentami funky, czy Monikę Kowalczyk – urodzoną w Lublinie wokalistkę, autorkę tekstów, kompozytorkę i gitarzystkę.

Na scenie wystąpią również Szkoła Rytm i Melodia, Jakub Stasikowski z zespołem B6, Bluelife-Art Krystyna Cugowska – Studio Wokalne i Rehabilitacja Głosu oraz Szkoła Tańca UDS.

Dodatkowo budynek wypełni się pokazami, warsztatami i aktywnościami przygotowanymi dla mieszkańców. Oratorium zmieni się w cyrkową bawialnię, gdzie Fundacja Sztukmistrze przygotuje gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem szarf do akrobatyki powietrznej czy akcesoriów żonglerskich. Prezentowane będą także pokazy cyrkowe, zaś po zmroku przed budynkiem Centrum Kultury odbędzie się pirotechniczny fire jam.

w Wirydarzu powstanie chilloutowa strefa z barwną, artystyczną instalacją. Uczestnicy poszczególnych atrakcji będą mogli tutaj odpocząć, posłuchać muzyki i napić się gorących napojów. Podczas wydarzenia zaplanowano także liczne licytacje wspierające zbiórkę WOŚP.

Ponadto dla osób, które podczas Finału WOŚP planują kwestować i wspierać zbiórkę na ulicach Lublina, przez cały dzień będzie udostępniona przestrzeń dla młodych Hej!, przy ul. Peowiaków 11. W środku na wolontariuszy będą czekać ciepłe napoje i przekąski.

Lubelski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) w niedzielę (29 stycznia), w godzinach 13.00 – 21.00.

źródło:lublin.eu