Zdjęcie zbioru obrazów Igora Bryzka.

Wystawa Spotkania z Naturą | Igor Bryzek 

1–31 grudnia 2022

Warsztaty Kultury w Lublinie, 

Grodzka 7 – korytarz

Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają na wystawę pt. „Spotkania z Naturą”. Jej autorem jest Igor Bryzek – 18-letni autystyczny artysta, który zachwyca swoim malarstwem pełnym niezwykłych form i kolorów. Jego wielkoformatowe pastele, przepełnione emocjami i twórczą ekspresją, są przykładem niezwykłej wyobraźni.

Igor jest osobą w spektrum z niepełnosprawnością intelektualną, lubi słuchać muzyki, chodzić po górach, wspina się, pływa, jeździ na rowerze, ale od najmłodszych lat jego największą pasją jest rysowanie. Od 3 lat, pod okiem Katarzyny Żaczek, tworzy w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Jego prace były wystawiane w Galerii Bielskiej BWA oraz w galerii Debiutantów na Akademii Techniczno–Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Malarstwo Igora Bryzka to świat wyobraźni, niezwykłe formy i kolory, poprzez które młody artysta wyraża swoje emocje i trudne nieraz relacje ze światem wokół. – Agata Smalcerz –historyk sztuki, kurator, dyrektor Galerii Bielskiej BWA.

Ulubionym tematem jego prac są motywy zwierzęce i roślinne, intensywnie wybarwione pastelami i przesycone tajemnicą. – Wiktoria Michalik, Akademia Techniczno–Humanistyczna BB.


Informacje praktyczne

Kiedy: 1–31 grudnia 2022 (od poniedziałku do piątku oraz wyłączając Święta Bożego Narodzenia), godz. 9.00–17.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7 – korytarz 

Wstęp wolny.


Projekt „Sztuka Wrażliwości” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.