WYCIECZKI AKADEMICKIE-01-plakat

Zapraszamy na ostatni w wiosennej edycji spacer “Sześć tysięcy kroków po Lublinie”. Czekamy na zgłoszenie zorganizowanej grupy studentów lub uczniów szkół ponadpodstawowych. Ustalimy wspólnie dogodny termin wycieczki, jeszcze w czerwcu.


Proponowana trasa zapewni nie tylko sporą dawkę ruchu, ale również wiedzy o naszym mieście. Od Bramy Krakowskiej po miasteczko akademickie, spacerowicze poznają historię tego miejsca, najważniejsze wydarzenia z nim związane oraz mnóstwo ciekawostek i dykteryjek. Lublin jest miastem zielonym, akademickim oraz kompaktowym – w centrum wszędzie można dotrzeć pieszo w piętnaście minut. Wszystkie te stwierdzenia uczestnicy poddadzą próbie w trakcie spaceru, odwiedzając tajemnicze zakamarki oraz podziwiając malownicze zakątki. Odkryją mniej klasyczne oblicze miasta, popatrzą na Lublin z innej, niecodziennej perspektywy.


Cykl „Wycieczki Akademickie” to bezpłatne spacery, prowadzone w języku polskim lub angielskim. Organizator zapewnia również tłumaczenie na język migowy


Projekt realizowany jest przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. „Wycieczki Akademickie” odnoszą się do działań Lublina, jako Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Nawiązują do projektu spacerów „Lublin z Duszą”, prowadzonego przez Miasto Lublin w latach 2013–2016. Idea „Wycieczek Akademickich” mieści się w założeniach Strategii Lublin 2030, w której jednym z priorytetów jest synergia miasta i uczelni (w tym przyciąganie talentów do Lublina, rozwijanie akademickiego Lublina, wzmacnianie kultury studenckiej, promocja akademickiego Lublina wśród mieszkańców, zwłaszcza wśród młodzieży).

Więcej informacji o projekcie formularz rejestracji oraz dane kontaktowe na stronie: https://student.lublin.eu/wycieczki-akademickie/