filharmonia-dzien-kobiet

Dzień Kobiet w Filharmonii

Koncert symfoniczny Arie koncertowe Mozarta

8 marca 2024 r, godz. 19.00

 
Dzień Kobiet świętować będziemy z udziałem Joanna Moskowicz, która wykona najpiękniejsze arie koncertowe W.A. Mozarta. A o to krótki rys biograficzny artystki
 
Absolwentka AM w Łodzi w klasie prof. D. Ambroziak oraz studiów podyplomowych AM we Wrocławiu w klasie prof. E. Czermak. Ukończyła kursy mistrzowskie u prof. B. Schlick, prof. I. Kremling, prof. E. Czermak, prof. R. Karczykowskiego, prof. T. Żylis-Gara oraz u prof. H. Łazarskiej. W 2012 była stypendystką „Richard Wagner Stipendienstiftung” w Bayreuth.
 
W latach 2008-2017 była solistką Opery Wrocławskiej, gdzie debiutowała w marcu 2008 partią Królowej Nocy w „Czarodziejskim flecie” W. A. Mozarta.
W sezonie 2017/2018 współpracowała z Pfalztheater Kaiserslautern wykonując role: Leily w „Poławiaczach pereł” G. Bizeta, Łucji w „Łucji z Lammermooru” G. Donizettiego oraz Ann Truelove w „Rake’s Progress” I. Strawińskiego.
W Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie występowała kreując partię Królowej Nocy w spektaklach „Czarodziejskiego fletu” W. A. Mozarta w produkcji z Komische Oper w Berlinie w słynnej reżyserii S. Andrade i B. Kosky. Rolę Królowej Nocy w Konstancji z „Uprowadzenia z Seraju” W. A. Mozarta kreuje także w Warszawskiej Operze Kameralnej.