wielokulturowy-lublin-spacer

 

Wielokulturowy Lublin – spacer

3 września 2023 r. (niedziela) godz. 10:00
Start: Plac Zamkowy

Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

 

 
Na każdym z nas leży odblask historii. Jedni jakby goreją od jej potężnego, groźnego żaru, inni noszą na sobie tylko ledwo dostrzegalne jego odbicie, ale wszyscy jesteśmy naznaczeni jej piętnem. Historia jest jak olbrzymie ognisko, do którego każdy z nas dorzuca swoje polano.”
 
To słowa genialnego polskiego rzeźbiarza, Igora Mitoraja. Przytaczamy je dziś, zapraszając na spacer dotyczący wielokulturowości Lublina. Nasze Miasto z dumą podkreśla, iż jest miejscem spotkania Wschodu i Zachodu. Jak podają encyklopedie, wielokulturowość to pojęcie stwierdzające obiektywny fakt, iż dane społeczeństwo czy wspólnota jest zróżnicowana pod względem narodowości, pochodzenia etnicznego lub wyznawanej religii. W tej ogólności jest to prawda.
 
Ciekawiej robi się, gdy obserwujemy to zjawisko w praktyce. W czasie naszego spotkania wrócimy do najświetniejszych momentów Lublina, opowiemy sobie o ludziach, którzy przybywali z daleka, aby żyć i tworzyć w mieście nad Bystrzycą. A wszystko to wśród zabytków Starego Miasta. Uwieńczeniem wędrówki będzie wejście i zwiedzanie Kościoła Ewangelickiego. Zapraszamy na spacer w niedzielę 3 września 2023 o 10:00. Spotykamy się na placu Zamkowym, pod schodami prowadzącymi na Wzgórze Zamkowe. Do zobaczenia!
 
Spacer poprowadzi nasz i wasz ulubiony przewodnik Piotr Kurek – przewodnik turystyczny po Lublinie, pasjonat historii i rozwoju miasta.
 
 
Zapraszamy

 


Fundacja SZPILKA

Projekt „Sztuka w naturze/natura w sztuce” współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na lata 2021-2025. Edycja 2023″
https://www.facebook.com/events/320240060409780