weekend-z-archeologia


Weekend z archeologią
2-3 września 2023 r.
Muzeum Narodowe

 

Zapraszamy na trzecią edycję Weekendu z Archeologią!


 W pierwszy weekend września Zamek Lubelski, jego wnętrze, dziedziniec i teren wzgórza, zostaną na dwa dni oddane we władanie formacjom wojskowym z XVII wieku i wojom Bolesława Chrobrego!

 Tak jak w latach ubiegłych, nie zabraknie rekonstrukcji, inscenizacji, zbrojnych potyczek z czasów potopu szwedzkiego, warsztatów dawnych rzemiosł, turniejów, konkursów i koncert muzyki dawnej.

 Widowisko historyczne wzbogacą wykłady popularnonaukowe, filmy i pokazy multimedialne prezentujące polskie i norweskie dziedzictwo kulturowe.

 Wydarzenie dostępne będzie dla osób ze specjalnymi potrzebami. Wśród dedykowanych wydarzeń znajdzie się mi.in. specjalna ścieżka edukacyjna dla osób z dysfunkcjami wzroku, podczas której będzie można dotknąć elementów średniowiecznego ubioru, uzbrojenia czy przedmiotów codziennego użytku.
___
Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Dziedzictwo dostępne. Profesjonalizacja kadr kultury i upowszechnienie dziedzictwa kulturowego – interdyscyplinarne partnerstwo Muzeum Narodowego w Lublinie i Muzeum Historii Kultury w Oslo”.
https://www.facebook.com/events/1399292737295589