warsztat-pisania-ikon

Warsztaty pisania ikon w Dworku Kościuszków
15 października 2022 r., w godzinach 9.00 – 15.00.

 

Zapraszamy serdecznie do Dworku Kościuszków w Ogrodzie Botanicznym na Warsztat Ikonopisania.Warsztat skierowany jest do każdego, kto chciałby nauczyć się podstawowej techniki pisania ikony i może wziąć udział niezależnie od umiejętności artystycznych czy doświadczenia w tej dziedzinie.

Podczas spotkania uczestnicy poznają historię ikony, poznają techniki oraz podstawy złocenia. Ikona ona wykonana na drewnie i pisana temperą zółtkową (jajową).

 

Koszt: 250 zł (cena obejmuje wszystkie potrzebne materiały. Płatność w dniu warsztatu)

Warsztat poprowadzi praktykujący malarz ikon, magister sztuki sakralnej Władysław Maławski.

Władysław Maławski zdobył kwalifikacje w dziedzinie Ceramiki Artystycznej w Państwowym Liceum Sztuki Dekoracyjnej i Użytkowej im. I. Trusza we Lwowie. Dyplom magistra z wyróżnieniem uzyskał na Wydziale Sztuki Sakralnej Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2012 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, okręgu lubelskiego. W 2014 r. otrzymał odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium Prezydenta m. Lublin. Zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelowym, pisaniem ikon i artystycznym malarstwem ściennym. Zaprezentował swoje prace na ponad 80 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych plenerach artystycznych.

Miejsce: Dworek Kościuszków, Ogród Botaniczny. Wejście: ul. Sławinkowska 3 lub od ul. Willowej.

Rejestracja na warsztaty: tel. 535 655 516