Zdjęcie koncertu grupy DZWON.

xDZVØNx – koncert

Strefa Innych Brzmień 

5 maja 2023, godz. 20.00 

Pub Bałagan, ul. Grodzka 5a 

Wstęp wolny

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na koncert zespołu xDZVØNx! 

Wraz z początkiem maja rusza tegoroczna odsłona Strefy Innych Brzmień, która w tym sezonie łączy siły z pubem Bałagan. Możecie spodziewać się przede wszystkim dużej ilości młodej polskiej muzyki, która – podobnie jak Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia – nie znosi ciasnych ram gatunkowych i stara się mówić o tym co ważne, w tym przypadku dla młodego pokolenia artystów i artystek. 

xDZVØNx to duet z Wrocławia wykonujący muzykę elektroniczną. Grupa powstała w 2017 roku i od tego czasu wydała demo TAPE_01 (2018), EP MAYKO (2019) i album EVERYTHING WE DREAMT ABOUT. Muzyka xDZVONx to z jednej strony mroczny synth pop, w którym słychać wpływy takich gatunków jak cold wave, industrial, techno albo post punk, a z drugiej strony można odnaleźć w niej odniesienia do sztuki tradycyjnej i sakralnej. Grupa współpracuje m.in. z wrocławskim kolektywem TROPY zajmującym się glitch artem i sztuką brutalistyczną.

***

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące połączenia. Strefa nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.