zdrowie

TYDZIEŃ ZDROWIA dla Kobiet i Mężczyzn – gdzie zrobić badania?

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn są zwykle okazją do wręczania drobnych prezentów i składania życzeń. Miasto zachęca, aby wykorzystać ten czas do zadbania o zdrowie poprzez skorzystanie z badań profilaktycznych. Do zwrócenia uwagi na właściwy styl życia zachęcają również organizatorzy wydarzenia „Być kobietą, być kobietą…” w Galerii Olimp. Z kolei ZOW w Lublinie zaprasza babcie i ich wnuczki do udziału we wspólnej sesji zdjęciowej.

Regularnie wykonywane badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie najczęściej występujących chorób i zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. W tym roku oferta przygotowana przez nas wspólnie z podmiotami medycznymi skierowana jest zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Namawiam więc nie tylko Panie, ale i Panów do skorzystania z szerokiego zakresu proponowanych badań. Niech przejaw troski o zdrowie nasze i osób nam bliskich będzie najlepszym prezentem – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn Miasto Lublin wspólnie z podmiotami medycznymi przygotowało ofertę badań profilaktycznych. Dają one szansę wczesnego wykrycia najczęściej występujących chorób i zaburzeń w funkcjonowaniu naszego organizmu. Zainteresowani mieszkańcy mogą z nich skorzystać od 6 do 10 marca.

Ponadto, 4 marca Miasto zachęca do udziału w wydarzeniu pod hasłem „Być kobietą, być kobietą…” w Galerii Olimp. Jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, ruchu, właściwej diety, samoakceptacji. Dostępna będzie szeroka oferta punktów informacyjno-konsultacyjnych oraz bezpłatnych badań lekarskich. Organizatorzy proponują też odwiedzenie strefy urody z poradami w zakresie wizażu, kosmetyki czy fryzjerstwa. Na stoisku Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych będzie można wypełnić wnioski o wydanie „Lubelskiej Karty Seniora”, Karty „Rodzina Trzy Plus” oraz Karty „Dużej Rodziny”.

Zespół Ośrodków Wsparcia w Lublinie oferuje mieszkankom w wieku 60 plus udział w sesji zdjęciowej. To kobiecy projekt międzypokoleniowy, bo do udziału zaproszone są babcie z wnuczkami. Portrety w klimacie wiosennym wykona Elżbieta Mejsner. Aranżacja wnętrza została wykonana dzięki uprzejmości IKEA oraz kwiaciarni Kwiatosfera. Sesja odbędzie się 9 marca w Zespole Ośrodków Wsparcia przy ul. Lwowskiej o godzinie 14.00. Zgłoszenia prowadzone są do 7 marca, do godziny 14.00, pod numerem telefonu 81 466 55 60. Ilość miejsc jest ograniczona.

Poniżej znajduje się wykaz podmiotów medycznych realizujących w Lublinie badania profilaktyczne z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. Znajdują się tam również numery telefonów, pod którymi przyjmowane są zapisy.

źródło:lublin.eu

 HARMONOGRAM BADAŃ