urban-club

Urban Club.Lublin 2.0

Harmonogram Urban Club.Lublin:

(spotkania odbywają się w Miejscówce w SKENDE, projekt dla młodzieży od 11 r.ż.)

 

31 marca, godz. 17:00 -19:30; Rewitalizacja w mieście
Na warsztatach młodzi dowiedzą się, co warto zrobić, by zabytki architektury zachowały się dla następnych pokoleń, jakie budynki można wpisać na listę UNESCO i co należy w tym celu zrobić.


1 kwietna, godz. 11:00-13:00; Poznaj architekturę Lublina.

To spacer ulicami Lublina, na który zabierze ich Małgorzata Michalska-Nakonieczna,  dziekan kierunku studiów Projektowanie Wnętrz w WSPiA, gdzie uczestnicy odwiedzą biuro Fundacji Rozwoju Designu LuCreate i zobaczą jak pracują architekci. Ale to nie wszystko! Czeka ich także niespodzianka. Dzięki okularom VR przeniosą się w wirtualny świat. Architekci pokażą znaną z gier komputerowych technologię rzeczywistości wirtualnej (VR), która jest wykorzystywana do projektowania przestrzeni miejskiej. 


7 kwietnia, godz. 17:00-19:30; Małe formy architektoniczne

Spotkanie będzie poświęcone małym formom architektury, które spotykamy w Lublinie na co dzień. Uczestnicy przeanalizują, czy ogródki kawiarniane i jarmarki wpisują się w tkankę miasta. Dowiedzą się także, czym zajmuje się miejski konserwator zabytków.

14 kwietnia, godz. 17:00-19:30; Projekt finałowy: Twarz mojego miasta
Podczas spotkania młodzież pozna Lubelską Księgę Standardów i dowie się, jak powinno się projektować reklamy i szyldy reklamowe przedsiębiorstw, aby wpisywały się w estetykę miasta. W części praktycznej młodzież,  pod okiem Michała Ćwieka projektanta z Mocno Studio, zaprojektuje i narysuje szyldy dla kamienic Starego Miasta.

After Party Lublin Urban Club 2.0”, czyli młodzi mają głos! Organizatorzy chcą, aby wszystkie pomysły, przemyślenia i wnioski, które pojawią się podczas spotkań Urban Club, przetrwały i zostały wysłuchane, dlatego uczestnicy nagrają podcast. Młodzi podzielą się pomysłami nt. projektowania miasta i o tym, co zrobić, aby było otwarte na młodych. Aby wziąć udział w After Party. Lublin Urban Club 2.0 trzeba być obecnym na minimum 50% klubowych spotkań wiosennej edycji projektu. Data i miejsce zostanie potwierdzona niebawem.

 

Projekt powstał przy współfinansowaniu Western NIS Enterprise Fund. Jest częścią programu w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Lublin.