Plakat reklamujący spotkanie z Konstantym Gebertem o jego książce pt.: „Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło”.

„Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło”. Spotkanie o książce Konstantego Geberta 

7 lutego 2023 roku, godzina 18:00

Sala Czarna Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”

Od zarania dziejów liczne ludobójstwa dotykają różne narody. Konstanty Gebert przedstawia historię ludobójstw ostatnich 120 lat. Wymordowanie przez carskie Niemcy rdzennych mieszkańców Namibii. Dokonane przez Turków ludobójstwo Ormian. Dziejące się obecnie w Chinach wyniszczanie Ujgurów. Historie te przedstawia w swojej książce „Ostateczne rozwiązanie. Ludobójcy i ich dzieło”. Już w najbliższy wtorek spotkamy się z autorem, aby porozmawiać o tej książce. 

Jakie są źródła masowych ludobójstw na całym świecie? Co możemy zrobić, aby je powstrzymać? Na te pytania (i nie tylko) odpowie podczas spotkania autorskiego Konstanty Gebert. Rozmowę poprowadzi dr Mariusz Zajączkowski.

Rozmowa jest organizowana w ramach cyklu spotkań „W Bramie o książce” współorganizowany przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” oraz portal Historia Bez KITU. Spotkanie będzie również transmitowana online na kanale YouTube Bramy Grodzkiej. 

Konstanty Gebert – z wykształcenia psycholog, w latach 70 współpracownik Komitetu Obrony Robotników, w latach 80 publikował w drugim obiegu, najczęściej pod pseudonimem „Dawid Warszawski”, wieloletni publicysta „Gazety Wyborczej”, założyciel i były redaktor miesięcznika „Midrasz”. Autor i współautor m.in. „Miejsce pod słońcem. Wojny Izraela” (2008); „Polski alef-bet. Żydzi w Polsce i ich odrodzony świat” (2009); „Bałkany” (2014).

 

Linki:

Kalendarium Ośrodka: https://teatrnn.pl/kalendarium/informacje/spotkanie-o-ksiazce-konstantego-geberta/ 

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/4hPDcz3KD 

Kanał Bramy grodzkiej na Facebooku: https://www.youtube.com/@BramaGrodzkaTeatrNN