Plakat promujący spektakl pt.: "Test".

Spektakl “Test”

26 maja 2024 r., g. 16

Centrum Kongresowe UP

Sto tysięcy teraz czy milion za dziesięć lat? Zazwyczaj żyjemy w błogim przekonaniu, że jesteśmy przyzwoitymi ludźmi. Że mamy solidny kręgosłup moralny i nie z nami takie numery… Ale dopóki nie nastąpi chwila realnej próby – dopóty tak naprawdę nie wiemy, kim jesteśmy…

 Wybór przed którym stanie małżeństwo – Pola (Daria Widawska) i Daniel (Mariusz Słupiński) nie jest prosty. Z pozoru niewinna, towarzyska gra niesie za sobą poważne konsekwencje, gdy na stół zostają wyłożone realne pieniądze.Gdy każde z małżonków chce zdecydować się na inną opcję, rozpoczyna się małżeńska walka na argumenty, która niespodziewanie wymyka się spod kontroli. Na jaw wychodzą pikantne szczegóły z życia pary, które stają się prawdziwą pożywką dla ich…przyjaciół – milionera Bruna (Jarosław Boberek) oraz młodziutkiej psycholożki Beaty (Aleksandra Grzelak/Michalina Sosna). Niewinna gra uwalnia demony, a emocje wymykają się spod kontroli. Pozornie błahy test okazuje się być życiową próbą i wyborem pomiędzy miłością a pieniędzmi.

 Test, którego autorem jest Jordi Vallejo Duarri to niezwykle ujmująca sztuka o miłości, kłamstwach i ukrytych pragnieniach. Spektakl objawia siłę zarówno prawdziwych uczuć, jak i pieniędzy dla ludzi XXI wieku. Mistrzowski dialog i wciągająca fabuła sztuki sprawiają, że widz staje się uczestnikiem tej niełatwej gry. Czy test – swoista próba przyzwoitości i moralności pokaże kim naprawdę jesteś? 

Czas trwania spektaklu: 80 minut bez przerwy. Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych. Spektakl Współfinansowany ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Teatr i Taniec”.

 Autor: Jordi Vallejo Duarri 

Reżyseria: Tomasz Obara 

Obsada: Aleksandra Grzelak / Michalina Sosna, Daria Widawska, Jarosław Boberek, Mariusz Słupiński 

Tytuł oryginału: El test 

Tłumaczenie: Rubi Birden 

Scenografia: Andrzej Lewczuk 

Kostiumy: Agnieszka Prokopczuk 

Asystentka reżysera.: Hanna Pastor