wystawa-beata-bigaj

„Poza krawędzią”
– Wystawa malarstwa Beaty Bigaj
17 lutego – 23 kwietnia 2023 r.

Wystawa przybliża dokonania artystyczne, uwzględniając ostatnie prace malarskie przygotowane m.in. w ramach kilku autorskich cykli oscylujących wokół kondycji ludzkiej, jak i aspektów człowieczeństwa.

W efekcie mamy styczność z odsłonięciem obszaru zainteresowań twórczych, którym jest refleksja skierowana w stronę natury ludzkiej.

Na obrazach widać historie mocne i wyraziste, które można uzmysłowić z danym czasem i określoną opowieścią. Wprawdzie nie przywołuje się tu konkretnego wydarzenia, a raczej odwołanie do jakiejś postawy lub pewnej dynamiki zdarzeń.

Występują także sytuacje niedramatyczne, wydaje się, że mało znaczące, chociaż w efekcie ich kulminacji może nastąpić tąpnięcie, czasem też katastrofa, którą widać ostatecznie na prezentowanych obrazach. 

Najistotniejsza jest tu jednak próba zapisu pewnego niepokoju. Tego, co jak zaznacza autorka, jest poza krawędzią, poza normą. Coś co zdarza się, że choć trudno uchwytne, jednak niepokoi i z uporem wraca, jak natrętna myśl.

Beata Bigaj jest absolwentką Wydziału Grafiki ASP w Krakowie, posiada dorobek twórczy w zakresie malarstwa i grafiki.

Swoje obrazy prezentowała na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych, jak też wielu zbiorowych w Polsce i za granicą m.in.: (Lithuanian University of Health Science w Kownie, Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, BWA w Pile, Galerii Pryzmat w Krakowie).

Jest laureatką grantów artystycznych, a także konkursów malarskich, a jej dorobek naukowy wiąże się z wiedzą o sztuce i kulturą artystyczną.


17.02 – 23.04.2023 r.
godz. WT–CZW 13:00 – 18:00, PT–NDZ 12:00 – 18:00
wystawa niedostępna w poniedziałki
Wernisaż wystawy: 16.02.2023 r., godz. 18:00
Galeria Wystaw Czasowych +1

Bilet normalny – 5 zł |  Bilet ulgowy – 3 zł | Niedziela  – wystawa bezpłatna | Kasa CSK oraz bilety.spotkaniakultur.com/