Plakat reklamujący spotkanie poetyckie pt. Wielka improwizacja: Slam z supportem.

Wielka improwizacja: Slam z supportem 

1 kwietnia 2023 r.

godz.19:00 – improwizacja poetycka Adama Kaczanowskiego

godz. 20:00 – slam, eliminacje do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego 

Qulturalna, ul. Grodzka 26

Po zorganizowanych w zeszłym roku wydarzeniach okołopoetyckich – w tym festiwalu Lubelska Scena Poetycka – fundacja Heuresis powraca z projektem „Z frazą”. W ramach projektu odbędą się trzy slamy (pierwszy z nich, już 1 kwietnia, to slam eliminacyjny do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu!), trzydniowy festiwal poetycki, spotkania autorskie z autorkami i autorami oraz inne wydarzenia obok, przy i wokół literatury. 

Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy wieczór, którego, mamy nadzieję, długo nie zapomnicie. I nie tylko dlatego, że przed nami pierwsze eliminacje do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego. Zanim otworzymy naszą scenę dla slamerek i slamerów, pojawi się na niej nasz gość specjalny. Sam nazywa siebie Człowiekiem-Małpą, Calineczką, raczej pisarzem. My nazywamy go Człowiekiem-Performensem. Wychodzi na scenę w czapce z daszkiem i między czytaniem wierszy rozlicza się kijem golfowym z szafką.

– mówi Sara Akram z Fundacji Heuresis. 

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 1 kwietnia, w Qulturalnej przy ulicy Grodzkiej 26. O godzinie 19:00 na scenie pojawi się Adam Kaczanowski, który zaprezentuje improwizację poetycką, a o godzinie 20:00 rozpocznie się slam. 

Adam Kaczanowski jest autorem kilku książek poetyckich (najnowsza nosi tytuł “Zabawne i zbawienne”) i prozatorskich (ostatnia to “Utrata”). Jego książka “Cele” została nagrodzona Silesiusem. Wspólnie z Piotrem Janickim napisał poemat “Spis treści”, który otrzymał Nagrodę Kazaneckiego. 

Na scenie Qulturalnej zaprezentuje improwizację poetycką. Usłyszymy teksty z nowo powstającej książki “Aaron Carter nie żyje, tymczasem:”. 

Improwizacja Adama będzie dobrą rozgrzewką przed slamem, który jest otwarty dla każdej osoby i każdej formy literackiej – poezji i prozy mówionej, performensu i różnych, czasem wybuchowych, mieszanek twórczości literackiej. Uczestników i uczestniczki ogranicza jedynie czas, a ich wystąpienia oceniać będzie (jak zawsze) publiczność i to jej głosy wyłonią osobę zwycięską. Slam poprowadzą Joanna Jastrzębska i Katarzyna Kozak.

Organizator: Fundacja Heuresis (działanie realizowane dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023)

Zgłoszenia na slam: fundacja.heuresis@gmail.com 

Partnerem wydarzenia jest Qulturalna.

Projekt realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Informacje o kolejnych wydarzeniach będziemy publikować w mediach społecznościowych Fundacji Heuresis:

https://www.facebook.com/FundacjaHeuresis 

https://www.instagram.com/fundacjaheuresis