Półkolonie Lublinie z Planetą Robotów

Ferie to czas wolny od szkoły, który dzieci mogą spędzić podczas półkolonii z Planetą Robotów! To okazja do rozwinięcia wiedzy z dziedziny robotyki i programowania oraz spędzenia czasu z rówieśnikami pod okiem doświadczonych wychowawców.

Program półkolonii
Półkolonie trwają od poniedziałku do piątku przez 10 godzin od 7.30 do 17.30. Podczas zajęć dzieci są podzielone na dwie grupy wiekowe- 6-8 i 9-12 lat. Poziom jest dostosowany do wieku i zaawansowania uczestników. Każdy dzień składa się z 3 bloków podczas których dzieci kolejno spędzają czas na zajęciach z robotyki, programowania w Minecraft: Education Edition oraz animacjach i eksperymentach naukowych. Co dokładniej kryje się pod tymi warsztatami?

LEGO robotyka dla dzieci


Podczas zajęć z robotyki dzieci podejmują się wyzwań rzuconych przez instruktorów. Przy budowie robotów mogą wykazać się i rozwinąć wyobraźnię oraz stworzyć wymyślone przez siebie konstrukcje oraz poszukać sensownych rozwiązań konstrukcyjnych. Do budowy robotów używają zestawów LEGO Mindstorms wyposażonych w różne sensory takie jak np. czujnik dotyku, czujnik koloru, czujnik ultradźwiękowy. Młodsi uczestnicy stworzą własne robotyczne instrumenty oraz robo-zwierzaki, a starsi skonstruują roboty kroczące i humanoidalne!

robotyka artykuł

Programowanie w Minecraft dla dzieci


Minecraft to jedna z najbardziej popularnych gier wśród dzieci. Do nauki programowania wykorzystujemy jego edukacyjną wersję, która wzbogacona jest o elementy dydaktyczne. Pozwala to na przekazanie dzieciom wiedzy w bardzo przyjemny i przystępny dla nich sposób. Młodsze grupy skupią się bardziej na poznaniu gry przechodząc nasze autorskie mapy. Zapoznając się z wiedzą z dziedziny programowania. W przypadku starszej grupy dzieci będą miały okazję wejść głębiej w tę dziedzinę oraz stworzyć swoje autorskie projekty.

Animacje


To zajęcia podczas, których stawiamy na integracje dzieci. Wspólnie z klocków LEGO stworzą kreatywne konstrukcje i SMART-CITY. Przeprowadzą eksperymenty naukowe, które pozwolą zrozumieć różne zjawiska chemiczne i fizyczne, dzięki zabawie masą sensoryczną czy budowie własnych lamp law.


Instruktorzy, animatorzy oraz kierownicy


Nad dziećmi podczas ferii czuwać będą wychowawcy z odpowiednimi uprawnieniami. Nasza kadra to otwarte i pełne energii osoby, które kochają technologię i dzieci. Długoletnie doświadczenie pozwala na dobrą zabawę dzieci oraz zapewnia to, co dla rodziców, i dla nas jest najważniejsze- bezpieczeństwo.

 

Ile kosztują półkolonie i co zawiera się w cenie?


Cena zaczynają się od 690 zł i różnią się w zależności od miasta. Aby sprawdzić szczegóły odnośnie ceny i terminów zapraszamy na naszą stronę.


W cenie półkolonii zapewniamy:

  • Całodniową opiekę wykwalifikowanej kadry- kierownika i wychowawców posiadających odpowiednie uprawnienia
  • Warsztaty z robotyki oraz programowania w środowisku Minecraft
  • Zajęcia w małych grupach (do 12 osób)
  • Bezpieczeństwo oraz półkolonie zgłoszone do Ministerstwa Edukacji Narodowej
  • Ubezpieczenie dla każdego uczestnika

Oczywiście w razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.