Jak płakać_fot. Olek Wolak

 

 Jak Płakać w miejsach publicznych

24 lutego o godz. 16:00 i 20:00
25 lutego o godz. 15:00 i 19:00

“Jeśli zastanawiacie się, czy nie powinniście iść do psychiatry, to prawdopodobnie powinniście. Dziwi was, że słynni komicy często chorują na depresję? Mnie dziwi raczej, że nie wszyscy ludzie z depresją zostają komikami. Nauczyliśmy się doprowadzać ludzi do ataków śmiechu opowiadaniem o toksycznych bliskich i przebytych traumach: ostrożnie kalibrujemy żarty, by nie przekroczyć graniczy, po której śmiech zmienia się w litość. A potem latami ćwiczymy ten program: w szkole, pracy, barach i pociągach i cudzych łóżkach.”
Emilia Dłużewska
 
Autorka: Emilia Dłużewska
Reżyseria i adaptacja: Mira Mańka
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sobolewska
Muzyka: Magdalena Dubrowska
Reżyseria światła: Piotr Bartoszewicz
Inspicjentka: Klaudia Wierzchoń
Zdjęcia: Aleksander Wolak
Projekty graficzne: Julia Górka
Obsada: Kamila Janik i Beata Passini
 
Spektakl inspirowany bestsellerową książką Emilii Dłużewskiej, wpisuje się w nurt współczesnych produkcji teatralnych, które otwierają dialog na temat zdrowia psychicznego. Autorka, Emilia Dłużewska, zyskała rozgłos dzięki swojej książce “Jak płakać w miejscach publicznych””, wydanej na początku roku 2023. Książka, uznana za jedną z najbardziej zabawnych i głębokich opowieści o doświadczeniu depresji, przyciągnęła uwagę czytelników z różnych grup wiekowych.
 
Spektakl “jak płakać w miejscach publicznych”, skierowany jest przede wszystkim do młodych kobiet oraz do wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć doświadczenia związane z problemami psychicznymi. To spektakl, który zachęca do rozmowy o emocjach, jednocześnie oferując śmiałą perspektywę na temat trudności psychicznych. Twórczynie: Mira Mańka, Kamila Janik i Beata Passini postanowiły przenieść widzów w świat głównej bohaterki, trzydziestolatki balansującej między skrajnymi emocjami – Depresyjną i Maniakalną. Historia ta opowiada o poszukiwaniu sensu i porządku w życiu rozpadającym się oraz o emancypacji choroby psychicznej i emocji, do których wcześniej kobieta nie zdawała sobie sprawy.
 
Twórczynie postanowiły przekształcić tę historię w formę teatralną, używając lekkiego tonu komedii, stand-upu, tworzyć dynamiczną i humorystyczną atmosferę, aby zmienić perspektywę społeczną na temat chorób psychicznych. Śmiech, dystans i autentyczność są ważne w konfrontowaniu się z własnymi trudnościami psychicznymi.
 
Spektakl jest próbą zburzenia tabu wokół tematów związanych z doświadczeniem psychicznym, stawiając na otwartą rozmowę i akceptację. Twórczynie chcą przeciwstawić się stereotypom związanym z chorobami psychicznymi, a jednocześnie zaoferować widzom przestrzeń do śmiechu i refleksji.
 
Trzy kobiety, Kamila, Beata i Mira wierzą, że ten spektakl może stać się miejscem, gdzie kobiety nie tylko bez wstydu będą mogły okazywać emocje, ale również zmieniają stereotypowy obraz kobiecej emocjonalności.
“jak płakać w miejscach publicznych”, to nie tylko spektakl teatralny, ale również szansa na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym, dostępną dla każdego widza. Teatr Osterwy serdecznie zaprasza do udziału w tej niezwykłej podróży przez świat emocji i doświadczeń, które dotyczą nas wszystkich.
 
Uprzejmie informujemy, że ze względu na układ sceny, spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na widownię. Prosimy o przybycie na spektakl z kilkunastominutowym wyprzedzeniem.
 
REPERTUAR
14 lutego o godz. 17:00 | pokaz przedpremierowy
15 lutego o godz. 12:00 | pokaz przedpremierowy
15 lutego o godz. 17:00 | premiera
16 lutego o godz. 12:00 i 17:00
17 lutego o godz. 17:00
18 lutego o godz. 16:00
24 lutego o godz. 16:00 i 20:00
25 lutego o godz. 15:00 i 19:00
16 marca, godz.17:00 i 19:30 | ACKiM “Chatka Żaka”
 
RODZAJE I CENY BILETÓW
50 zł ulgowe / 60 zł normalne
Szczegółowe informacje o rodzajach i cenach biletów dostępne są na stronie https://www.teatrosterwy.pl/pl,0,s191,bilety.html
 
REZERWACJE I ZAKUP BILETÓW
Bilety na spektakle można kupić:
online za pośrednictwem serwisu Bilety24.pl https://www.bilety24.pl/…/teatr-im-juliusza-osterwy-w… Prosimy o rozważne zakupy. Bilety zakupione online nie podlegają zwrotowi.
bezpośrednio w kasie teatru
wt.-pt. 13:00-19:00
sb.-nd. 16:00-19:00
a także mailowo i telefonicznie
Kasa Teatru
+48 81 532 42 46
+48 605 274 673
kasa@teatrosterwy.pl
Obsługa Widza
pn.-pt. 8:00-16:00
+48 81 532 44 36
+48 786 814 125
biuro@teatrosterwy.pl
Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie jest Instytucją Samorządu Województwa Lubelskiego wspólnie prowadzoną z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dyrektor Redbad Klynstra-Komarnicki