ostry_grafika2

Ostry Dyżur Literacki w Lublinie!

 26 listopada 2022 r,  w godz. 10:00-13:00

Księgarnia Dosłowna

 
 
Choć Ostry Dyżur zapewne niejednemu z nas kojarzy się z mało przyjemnym szpitalnym doświadczeniem – spieszymy z wyjaśnieniem: tym razem leczenie będzie przebiegać w bezbolesny sposób! Leczyć będziemy Literaturą! 
 
 
Ostry Dyżur Literacki to uwielbiana akcja promująca czytelnictwo w zaskakującej happeningowej formie, utrzymującej balans pomiędzy zabawą a autorytetem eksperta. Skierowana głównie do dzieci do 12 roku życia i rodziców. W scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki, indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych, ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.
 
 
 
Co od nas otrzymacie biorąc udział w wydarzeniu:
 
  • rekomendacje książek dobranych pod indywidualne potrzeby
  • receptę lekarską do realizacji w Księgarni lub Bibliotece
  • tabletki mądrości – o ich mocy musicie przekonać się sami 
  • uśmiech, rozmowę i pomoc – chętnie odpowiemy na Wasze pytania
Gdzie nas znajdziecie: 
 
 
Niezależnie od tego czy cierpicie na alergie czytelnicze, czy może ciężko Was oderwać od czytania książek – spotkajcie się z nami! Wspólnie odkryjmy terapeutyczną moc literatury! 
 
Zapraszamy do śledzenia zakładki o akcji: https://bit.ly/3UG26VX oraz FB Ostrego Dyżuru Literackiego: https://bit.ly/3EHukKf – tam dowiecie się, gdzie jeszcze w tym roku będzie można spotkać ekspertów Ostrego Dyżuru Literackiego!
 
Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Ostry dyżur literacki w księgarniach niezależnych” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki 2022 r.