Plakat reklamujący Koncert Muzyki Filmowej.

 

Koncert Muzyki Filmowej

 7 października 2022 r, g. 19:00

Centrum Kongresowe UP

Serdecznie zapraszamy na Koncert Muzyki Filmowej – wspaniałe widowisko muzyczne połączone z piękną oprawą wizualną. Podczas koncertu będzie można usłyszeć znane, popularne i lubiane motywy muzyczne pochodzace z wielkich filmowych produkcji, polskich i zagranicznych.

Będą to wspaniałe utwory, których słuchanie wzrusza, wypełnia emocjami i nie pozwala przejść obok nich obojętnie. Będzie to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki filmowej komponowanej przez największych jej twórców, m.in.: Johna Williamsa, Wojciecha Kilara czy Hansa Zimmera. Jako tło dla tego niezwykłego muzycznego widowiska będzie można obejrzeć oryginalne wizualizacje związane z prezentowanymi utworami.

W repertuarze wieczoru można będzie usłyszeć utwory muzyki filmowej m.in. z takich produkcji, jak: Gwiezdne Wojny, Gladiator, Braveheart czy Hobbit. Występ orkiestry symfonicznej grającej na żywo wspaniałe utwory muzyki filmowej to niezapomniane przeżycie. Tym bardziej, że swoje umiejętności zaprezentuje Orkiestra Symfoniczna Marcina Wernera!
Założona i prowadzona przez Marcina Wernera Orkiestra Symfoniczna istnieje od 2010 roku i swoją działalnością zachwyca melomanów w całej Polsce. Od początku istnienia zagrała ponad 50 koncertów, mając okazję występować m.in. w programie telewizyjnym “The Brain” emitowanym w Telewizji POLSAT, wraz ze Zbigniewem Wodeckim czy Blue Cafe, jak również uświetniając swoją grą pokaz mody Patrycji Gucci. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. ze znanym polskim tenorem Bogusławem Morką oraz uczniem Luciano Pavarottiego – Claudio Rocchim. W jej skład wchodzi blisko 40 instrumentalistów głównie związanych z Akademią Muzyczną w Łodzi. Orkiestra posiada bogaty i różnorodny repertuar, od muzyki poważnej, przez filmową, aż do rozrywkowej. Wyróżnia się niezwykłym brzmieniem, które urzeka.


Przyjdź i poczuj te wibracje. Czekają na Ciebie dwie godziny niezwykłej przygody muzycznej na żywo, którą będziesz długo wspominał. Naprawdę warto!