onegdaje

Teatr im. J. Osterwy w Lublinie zaprasza na Onegdaje

 Teatr im. J. Osterwy, Duża Scena

 16 marca 2024 r, godz.: 18:00

Wstęp: 30 zł / 45 zł


https://www.bilety24.pl/teatr/1277-spotkania-z-tradycja-ludowa-102368?id=568595

Jeden bilet uprawnia do udziału w obu spektaklach

Pierwsza lubelska odsłona Dnia Teatrów Ludowych Onegdaje czyli “Spotkania z Tradycją Ludową” odbędzie się w sobotę 16 marca o godzinie 18:00 na Dużej Scenie Teatru im. J. Osterwy w Lublinie.

 

W ramach spotkania, zaprezentowane zostaną dwa spektakle. Na scenie zobaczymy aktorów  Zespołu Folklorystyczno-Obrzędowego Sołtyski z Pawłowa oraz Międzypokoleniowego Zespołu Obrzędowego Zawsze Razem z Woli Gułowskiej.

 

Wydarzenie rozpocznie spektakl “Swaty” prezentowany przez Sołtyski, będący barwną i  humorystyczną interpretacją dawnych obyczajów związanych z zaręczynami, ślubem oraz weselem.

 

Następnie zespół Zawsze Razem przedstawi widowisko “Na świantego Jana”. To fascynująca opowieść o jednym z najważniejszych świąt ludowych, nasycona wspominkami o wierzeniach i czarach. Zespół Zawsze Razem, działający od 2008 roku, jest laureatem licznych konkursów i przeglądów, a ich zaangażowanie w odtwarzanie dawnych zwyczajów zostało docenione odznaczeniem “Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Po występach odbędzie się poczęstunek tarnogrodzkim jadłem na foyer Teatru. Towarzyszyć mu będzie muzyka na żywo w wykonaniu Kapeli Sołtyski.

Onegdaje to prawdziwe święto polskiej kultury ludowej. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Lublina oraz okolic do wspólnego odkrywania bogactwa naszej tradycji.

 

Harmonogram:

  • 18:00 – spektakl “Swaty” – zespół Sołtyski z Pawłowa
  • 18:30-19:00 – przerwa
  • 19:00 – spektakl “Na świantego Jana” – zespół Zawsze Razem z Woli Gułowskiej
  • 19:35 – poczęstunek tarnogrodzkim jadłem

 

.