Okładka książki Nathana Thralla „Jeden dzień z życia Abeda Salamy”.

„Jeden dzień z życia Abeda Salamy”

Nathan Thrall

Premiera: 19 czerwca 2024 r.

 Uhonorowana właśnie Nagrodą Pulitzera książka reporterska „Jeden dzień z życia Abeda Salamy” autorstwa Nathana Thralla, ukaże się w Polsce 19 czerwca nakładem Wydawnictwa Znak Literanova w tłumaczeniu Moniki Bukowskiej.

Jest to intymna opowieść o życiu Palestyńczyka pod izraelską okupacją, którego pięcioletni syn ginie w wypadku autobusu szkolnego. Czy gdyby wypadek nie zdarzył się w państwie podzielonym murem, chłopiec zostałby uratowany? Jak wydarzenia z przeszłości i decyzje polityków doprowadziły bohaterów reportażu do tego tragicznego dnia?

„Financial Times” uznał, że książka Nathana Tralla najlepiej tłumaczy konflikt izraelsko-palestyński. Reportaż polecają również Yuval Noah Harari, Adam Hochschild, J.M. Coetzee, Noam Chomsky.

 Nathan Thrall to amerykański dziennikarz. Jego teksty na temat Izraela i Palestyny ukazały się na łamach „The New York Times Magazine”, „London Review of Books” i „The New York Review of Books”. Przez dekadę był dyrektorem projektu arabsko-izraelskiego w International Crisis Group. Mieszka w Jerozolimie z żoną i trzema córkami.