honorowy-krwiodawca

 W dniach 22-26.11.2023 r. obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Są to dni poświęcone Honorowym Dawcom Krwi, których postawa i zaangażowanie w niesienie pomocy innym powinna być przykładem dla wszystkich. To właśnie Honorowi Krwiodawcy oddając krew i jej składniki pomagają ratować ludzkie zdrowie i życie. Krew bowiem, jest jedynym lekiem, którego nie da się sztucznie wyprodukować, ani niczym zastąpić. Tylko oddanie jej przez Honorowych Krwiodawców sprawia, że chorzy i potrzebujący w szpitalach mogą liczyć na otrzymanie pomocy i wyzdrowienie.

Z tej okazji dla wszystkich naszych dawców, którzy w tych dniach oddadzą krew lub jej składniki przygotowaliśmy upominki!
Każdego dnia czeka na Was coś innego !
Wspólnie z Polski Czerwony Krzyż Lubelskie zapraszamy do świętowania dni.
A tym, którzy bezinteresownie ratują życie i zdrowie innych ludzi serdecznie dziękujemy!
 

W tym roku jest to jeszcze bardziej wyjątkowe wydarzenie ponieważ dokładnie 25 lat temu, 22 listopada 1998 roku ustawiony został wspomniany wyżej pomnik pod Siedzibą Główną RCKiK w Lublinie. Od tego czasu jest on miejscem spotkań podczas uroczystości związanych z dniami Honorowego Krwiodawstwa, ale jest również świadectwem ogromnego poświęcenia jakie honorowi dawcy krwi ofiarują osobom potrzebującym poprzez dzielenie się tym co jest w nas najcenniejsze – krwią.